Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt nyelvi érettségiért...

Az emelt nyelvi érettségiért (90+%) jár a 28 pont, ha a nyelv nem felvételi tárgy?

Figyelt kérdés
A szakra, ahova mennék, nem felvételi tárgy az adott nyelv, ezért a +50 pont nem jár az emelt nyelvi érettségiért, viszont elméletben a jó érettségi B2-es nyelvvizsgával egyenlő. Akkor így jár a nyelvvizsgás 28 pont? Sehol sem találok erre konkrét választ...

2018. jún. 26. 00:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Igen, így meg fogod kapni a +28 pontot.
2018. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Felvi.hu-nak írtam már a nyelvi többletpontokkal kapcsolatban, de csak egy ctrl+C ctrl+V standard szöveget kaptam, ami nem válaszolt a kérdéseim nagy részére. :/
2018. jún. 26. 00:05
 3/21 A kérdező kommentje:
Huh megnyugtattál, #1, köszönöm! :D
2018. jún. 26. 00:06
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a jeles emelt érettségi nyelvvizsgával egyenértékű, így természetesen jár érte a nyelvvizsgákért járó 28 többletpont.
2018. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)


Akkor gondolom a felvi kalkulátora nem pontos (ugyanis az nem ad pluszpontot az emelt érettségi után, csak ha külön nyelvvizsgát is hozzáadunk)...

2018. jún. 26. 00:15
 6/21 anonim ***** válasza:
5%

De azért ettől még le lehetne tenni egy B2-es nyelvvizsgát is. Nem a többlettpontok miatt, hanem hogy magadnak bizonyíts.


De ha neked ennyi elég, akkor arra nem tudok mit mondani.

2018. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem jár többletpont, vagy az érettségi 50 pontja vagy a nyelvvizsga 28 pontja, de asszem egyértelmű. Nekem van C1em és holnapután már meglesz az emelt is, de vagy ez vagy az. Csak 50 pontot tudok érte kapni, szóval a nyelvvizsgám kb. nem is számít.
2018. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#utolsó


Azt biztosan tudom, hogy nem kaphatok 50 pluszpontot, mivel a nyelv nem felvételi tárgy a szakomon. Összeadni az 50-et és a 28-at nyilván nem lehet, ha esetleg így értetted a kérdésem. Az enyém arra vonatkozik, hogy az 50 HELYETT jár-e 28 pont azon az alapon, hogy a jó emelt érettségi B2-es nyelvvizsgával egyenértékű (amelyért 28 pont jár).

Lehet csak én értettem félre a válaszod, vagy esetleg te a kérdésemet, sokat segítene, ha tisztáznád kicsit. :)

2018. jún. 26. 13:56
 9/21 A kérdező kommentje:

#6


Az adott nyelvet C1/C2 szinten beszélem, azért teszek "csak" érettségit, mert nincs fölös 30-40 ezer forintom nyelvvizsgára, és az általam elérni kívánt diplomához az emelt érettségi tökéletesen megfelel. Már csak azért sem értem az indoklásod, mert a nyelvvizsga sokkal könnyebb, mint az emelt érettségi, így nem tudom, mit bizonyíthatnék magamnak.

Azt viszont jól látod, hogy a nyelvvizsga letétele megelőzte volna a jelen szituációmat.

2018. jún. 26. 14:08
 10/21 anonim ***** válasza:

"azért ettől még le lehetne tenni egy B2-es nyelvvizsgát is. Nem a többlettpontok miatt, hanem hogy magadnak bizonyíts."


Már bizonyított magának: azzal, hogy sikeresen vizsgázott emelt szinten, bebizonyította magának (is meg mindenki másnak is), hogy legalább B2 szinten tudja a nyelvet. Mit akarsz még? Miért kéne az én adófizetői pénzemet arra költeni, hogy aki egyszer már bebizonyította a nyelvtudását, az újra bebizonyíthassa, aztán meg tartsa a markát a vizsgadíj visszatérítéséért? Az érettségi is épp elég pénzébe kerül az országnak, nem kell szórni a pénzt dupla vizsgáztatásra. Inkább meg kéne szűntetni azoknak az érettségiztetését, akik már előtte letették a legalább középfokú nyelvvizsgát, mert nettó pazarlás az ország részéről.

2018. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!