Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet válasszam, olasz vagy holland?

Figyelt kérdés

Mindkét nyelvet elkezdtem korábban tanulni, mindkettőt pár hónapig tanultam (időhiány miatt kellett sajnos őket abbahagynom), mindkettő tetszik. Praktikusság szempontjából (munkám során) mindkét nyelv praktikus lenne, mivel mind olasz, mind holland partnercégekkel is tervezünk tárgyalásokat folytatni a jövőben, így most valamelyiket folytatnám. Tapasztalatokra, véleményekre, érvekre/ellenérvekre lennék kíváncsi. Magyarul, szlovákul, csehül és angolul beszélek most.

26/F. Köszönöm a válaszokat.



2018. jún. 27. 16:23
 1/2 anonim válasza:
52%

Ha angolul tudsz, akkor a hollandra érdemesebb rámenni. Nyelvtanilag és kiejtésben is a németre hasonlít, hiszen germán nyelv, de sok közös vonást ápol az angollal is. Hallottam olyan megközelítést is, hogy a német és az angol között van félúton.


Remélem talán segíthettem valamit.

2018. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a kettő hasznos. Egyik se nehéz olyan szempontból( nem egy orosz 😀), bár ha már tanultad biztos rájöttél már. Úgy nehéz ha tökéletesen kérik számon pl egyetem, de munkalehetőség szempontjából mind2 nagyon keresett, de (mivel a szakmában vagyok hollandból) azért látom, hogy a hollandosokat jobban megbecsülik/megfizetik, mint a legtöbb nyelvet. De én mind a kettőt megtanulnám,egyiket előbb, utána a másikat. Merthát miért ne? Meg hát írtad, hogy mind2 tetszik. :D Azt viszont szerintem neked kell eldönteni, hogy most melyikbe szeretnél előbb belevágni. Senki nem fogja nálad jobban tudni, hogy melyik szimpibb. Szval sztem azon ne aggódj, hogy melyik lesz keresett, mert mind2 az. A legtöbb ember angolul és németül beszél, így ha már más nyelven beszélsz szinte nyert ügyed van.Én abba vágnék bele, amelyik jobban megy, utána a másik.
2018. júl. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!