Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket tanuljám inkább?

Melyiket tanuljám inkább?

Figyelt kérdés
Most fogok németből nyelvvizsgázni 8.ban. Szeretnék elkezdeni valamilyen nyelvet itthon tanulni. Angolban gondolkodtam, de nézegettem és a holland(nem azt mondom, hogy ugyanaz)egész hasonló a némethez, lehet, hogy jól menne. Viszont lehet előnyösebb lenne, ha angolt tanulnék. Melyik lenne célszerűbb, angol vagy holland?

2018. jún. 28. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Csakis az angolt. Manapság már alapvető az angol ismerete, arra törekedj, hogy azt minél magasabb szinten elsajátítsd érettségiig.

Hollandot akkor sincs igazán értelme elkezdeni, ha konkrét céljaid vannak az országban, mivel mindenki nagyon jól beszéli az angolt.

2018. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én arra törekedek, hogy a németet minél magasabb szinten tudjam, az angol már annyira nem izgat
2018. jún. 28. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Az angol alapelvárás. Lassan minden munkaterületen. Ha nem beszéled, magad alatt vágod a fát. A német jó, de annyira nem hasznos, mint az angol. Akárhogy is beszéled.
2018. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A kettő együtt jó kombináció. Tanulhatod őket párhuzamosan is, németből megcélozhatsz egy C1 szintet, idővel angolból is. Angol nélkül el vagy veszve.

Más nyelveket csak akkor javaslok, ha ezek a nyelvek, de legalább az angol már igen magas szinten megy.

2018. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld pacsi😃
2018. jún. 29. 07:10
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Én az első hozzászólóval abszolút nem értek egyet. Nemrég végeztem holland szakon a Debreceni Egyetemen. Már mielőtt elvégeztem volna kerestek meg cégek munkalehetőséggel. Pesten kb 450 bruttot ajánlottak, Debrecenben olyan 350et. Plusz cafeteria. Hiába beszélnek angolul a hollandok, azért a többségük éppen hogy töri. Tanultam Hollandiában és Belgiumban is, szval ez tapasztalat. ;)
2018. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Az való igaz, hogy az angol mindenképpen hasznos, én azt megtanulnám. De a hollandot is megtanulnám, ha érdekel, ha meg holland nyelvterületre készülnék (esetleg bármi más okból nekem hasznos lenne), a hollandot is ugyanúgy megtanulnám, ugyanolyan hasznosnak tekinteném. Elsőnek csak annyi, hogy ezt az mondja, aki néhány hollandot hallott angolul beszélni, és szerinte jó. Az való igaz, hogy az átlag holland angol nyelvtudása összehasonlíthatatlan az átlag magyaréval, de! csak a konyhanyelvet beszélik jól legtöbben, igaz, hogy azt igen. Kávét kérni mindenki tud, az amerikai filmekben beszélt szlenget mindenki tudja, a hollanddal az angolt keverni mindenki tudja. Egy egyszerű beszélgetést is sokan valóban gördülékenyen folytatnak. De mihelyt bonyolultabb ügyet kell intézni, az átlagember megakad. Valóban sok olyan ember van itt, aki nemcsak az angolt, de más nyelvet is kiválóan beszél, de ez nem azt jelenti, hogy haszontalan lenne a holland. Nem egy munkakörben joggal várják el a hollandot. Csak angollal csak az jár igazán jól, aki informatikában dolgozik. Az, hogy folyékony hollanddal jöttem ki (a két másik nyelvet is folyékonyan beszélem), akkora előny, hogy azt elmondani nem tudom. Még az egyetemi tanárok közül sem mindenki beszél úgy angolul. Mert más dolog a tudományos angolt megtanulni, cikkeket írni, és más dolog kiállni, és elmagyarázni egy bonyolult dolgot egyszerűen angolul úgy, hogy mindenki megértse. Legalább 5-en hagyták itt a kurzust azért, mert hiába jóminőségű, több tanár most kényszerült rá, hogy csak angolul tanítson, és ezért az ő órájuk fele sajnos azzal ment el, hogy "What is this called in English?" Egyszerűen nincs mindenkinek nyelvérzéke, és ez a munkahelyeken is így van. Kezd elegük llenni abból, hogy nem a saját nyelvüket beszélik, teljesen jogosan. Hajlandók megtanulni más nyelveken, sok mindenkinek jó a nyelvérzéke, de ez nem egyenlő azzal, hogy "Minek hollandul megtanulni, mikor mindenki beszél angolul?" Ne vezessük már félre azt, aki ide kijönne! Nem egy embert ismerek, aki angollal kijött ide, azt hitte, hogy majd elvan vele, aztán itt esett pofára, hogy hollandot kellett volna tanulni.
2018. júl. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Abszolút egyet értek az utolsóval. Nem értem miért kell olyanoknak is tanácsot adniuk, akiknek fingjuk nincs a holland nyelvről. "Mert, hogy én úgy hallottam, hogy...." az nagyon kevés.

Mind a két nyelvet megéri tanulni, és miért ne tanulhatná mind a kettőt?

Kedves kérdező! Ha megtanulsz angolul és hollandul is egy nagyon jó szinten, akár már itthon is nagyon sokra viheted vele! Ez tapasztalat.Van időd rá még bőven, hogy megtanuld.

2018. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Úgy nem lehet kimenni egy országba, hogy angolul tudsz, és akkor már milyen egyszerű az élet. Máshogyan Hollandiában, vagy akárhol a dolgokhoz, ha az ember az ottani nyelven próbál beszélni. Angol ide vagy oda, ha valaki kimegy külföldre dolgozni, hosszabb időre, illik legalább az alapokat megtanulni. Német után valljuk be őszintén nem olyan nehéz a holland sem. Na meg az angol sem.
2018. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!