Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan, illetve milyen módszer...

Jocólali97 kérdése:

Hogyan, illetve milyen módszerrel, könyvvel lehet felészülni, egy német középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Az A2 szintet fogom letenni egy ECL tipusút Decemberben, Ezen nyelvvizsga után szeretnék felkészűlni egy B2 nyelvvizsgára, csak otthon tudok tanulni, mert 3 műszakos munkarendben dolgozok, így nem tudok bevállalni semmilyen nyelvi tanfolyamot, ezért aki otthon vagy tanárral készűlt fel a középszintű nyelvvizsgára, az kérem ossza meg velem tapasztalatait, hogy ő hogyan készűlt fel rá, kifelyezéseket, szavakat tanult, és utánna nyelvtant? vagy fordítva? Bármilyen segítő tanácsot felfogadok. Köszönöm hogy elolvastad, további szép napot! :)

2018. júl. 1. 15:47
 1/3 anonim válasza:
Maklári német nyelvtani ABC-s könyvét ajánlom, nagyon sok nyelvtani dologban segített nekem, illetve a fontosabb szavak és kifejezések is benne vannak, plusz feladatok, amiknek a megoldókulcsa fent van a neten. A könyv kifejezetten alapfoktól egészen középfokig képes feljebb vinni a nyelvtudásod:)
2018. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az előző vagyok még, én egyébként 8 évig tanultam németet, a kilencedik év végén tettem le a középfokút. Szavak a legfontosabbak, és a szókincs. Csak utána lehet elkezdeni a mondatokat, a nyelvtant és minden egyebet. Szóbelin például (legalábbis nálunk) jobban figyelik azt, hogy mennyire vagy képes kommunikálni és reagálni, kifejteni dolgokat, nem pedig azt, hogy most jól használtál-e egy részesesetet, vagy egy KATI szórendet. Sokat segít, ha gyakorolsz olyan feladatokat, amik várhatóan lesznek a nyelvvizsgán, illetve hallgass sok német rádiót is. Sok sikert! :)
2018. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én először a nyelvtant ismèteltem át, közben szövegeket fordítottam, kikerestem a szövegekben levő szavakat, azokat megtanultam szókincsbővítésként. Utána megvettem az adott nyelvvizsgához kapcsolódó felkészítő könyvet mintafeladatokkal (én origo nyelvvizsgán voltam, de többféléhez is van külön olyan könyv) és azokat csináltam még meg, valamint volt egy szóbelis könyvem is, mindenféle témáról, kérdések, szóanyag is volt benne, abból tanultam a szóbelire. Plusz néztem németül pár filmet a szóbeli előtt és youtube videókat. Sok sikert neked! :)
2018. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!