Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha minden nap 5 órát angolozok...

Ha minden nap 5 órát angolozok és mellette angolul nézek sorozatot, filmet, videókat úgy szeptemberre milyen szinten leszek? (Alap szintről)

Figyelt kérdés

2018. júl. 2. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben jó elmével rendelkezel középszint
2018. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok dolgot megtanulhatsz, de ez kb olyan mint a zene tanulás. Sokkal többet ér ha sokáig kevesebb időt szánsz rá, mint ha rövid ideig sokat. Hagyni kell hogy beidegződjenek a tanult dolgok és relfex szerűen jöjjenek elő.


Az hogy tudod a szavakat, ismered a nyelvtani szabályokat stb... nem azt jelenti, hogy használni is tudod őket, szóval szerintem lehet, hogy B2es tudást össze fogsz hozni, de ha le akarnád tesztelni magadat egy érettségivel vagy nyelvvizsgával, akkor a B1et is alig hoznád rajta.


Meg teheted, hogy napi 300 szót tanulsz meg és tökéletesen megtanulod a nyelvtani időket, szevedőszerkezetet, különféle kivételeket. (pl.: It's time we went to the store) Itt jelenidőre utal, de mult időt használ és teljesen szabályos.


Meg azt is figyelembe kell venni, hogy amikor valaki azt írja, hgoy napi 5 órát tanul, az általában csak 2 naponta lesz 3-4 óra. Meg azt sem biztos, hogy a rászánt időd minőségi tanulással töltöd.


Persze azt is figyelembe kell venni, hogy tudod-e, hogy mit kell tanulnod és hogyan.


Pl.: Én oroszt tanul gimnáziumban. Kicsivel B1 alatt lehettem. Ha nekem azt mondják, hogy van X időm, hogy eljussak egy bizonyos szintre ötletem sem lett volna, hogy mit hogyan kell megtanulnom...


Szóval rengeteg dolgon múlik. Legoptimálisabb esetben, B2 is lehet belőle, de több mint valószínű, hogy B1 vagy még az sem lesz belőle.


Ehez idő kell. Még akkor ha minden ébren töltött pillanatodat rászánod sem biztos, hogy jó leszel.

2018. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző, én több mint 10 éve tanulok angolt, szinte az összes angol szintfelmérő teszten B2 felett teljesítek, van ahol hoztam a C2 szintet, begyakoroltam az összes nyelvtan témakört és tudok beszélni, viszont még így is úgy érzem hogy hátast fogok dobni a nyelvvizsgától, bár én majd csak október végén fogok. :)
2018. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!