Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokról felsőfokig?

Angol középfokról felsőfokig?

Figyelt kérdés
Sziasztok, valójában az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan tanultátok a szavakat. Rengeteg mindent megértek már, de még sokszor előfordúl, hogy nem értek egy pár szót. Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 3. 05:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Filmek (film feliratok), könyvek, blogok, hírek, beszéd.

De lehetőleg ne ősrégiek legyenek és fedjenek le sokféle, de nem túl szakmai témát (kivéve,ha nagyon érdekel és célod a szakma tanulása).

2018. júl. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére már nem nagyon nézek filmeket magyarul, és már csak angol felirattal szóval ez így kipipálva. Könyvek terén még nem vagyok olyan nagyon ott, habár már sikeresen kiolvastam angolul egy jó kis regényt. Csak nem érzem, hogy ezek már segítenének. Régebben, amikor még egy rendes mondatot sem tudtam összerakni, akkor igen sokat, rengeteget segítettek, de most úgy érzem, hogy egy helyben toporgok és semmit sem fejlődök.
2018. júl. 3. 08:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor ott vagy,mint én:)

Viszont innen én nem látok sok lehetőséget. Hatásossaág sorrendjében szerintem:

1. kiutazás több hónapra

2. mindennapi kommunikáció angol személyekkel

3. angol nyelvű tárbor

4. intenzív kurzus

....


Én most 4-est fogom csinálni,mert az tűnik olcsóbbnak és bár sok dolgot tudok, még nem mélyült el eléggé valamint a többi túl drága, vagy nem adottak a feltételek, illetve nem vagyok kommunikatív magamtól..

2018. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az is kérdés, hogy mi a cél, a nyelvtudás, vagy a nyelvvizsga (is).

Nyelvvizsga felkészüléshez én a a NatGeot és a Guardiant szoktam javasolni, előbbi általános műveltséget okoz, utóbbi meg az aktuális politikai témák szókincsét forgatja át.

Hát, a könyv... Látok itt némi ellentmondást a 'már egy regényt' , egyesszáma meg a 'régebben rengeteget segítettek' többesszáma között, de nem elemzem, hanem: egyesével nem is nagyon segít, sokat kéne olvasni (tudom, van más tennivaló is), meg hát az sem mindegy, hogy mit. Gazdag nyelvezetű, érdekfeszítő könyv kell, kérdés, hogy az érdeklődési körödben léteznek-e. Én jártam úgy, hogy a nyelvi fejlődés szempontjából ígéretes első mondat után egy hótt unalmas könyv következett, amit félbehagytam (nálam az egy külön kategória, az egyes szint alatt).

2018. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam félreérthetően fogalmazni. Olvasok sokat is, angolul még csak egy féléve elősször csak képregényeket olvastam, majd májusban két könyvet is rendeltem amazonról. Az egyiket, ami jobban érdekelt ki is olvastam és jó siker élmény volt. A másodiba pedig csak bele kezdtem. Persze szeretnék egy felsőfokú nyelvizsgát tenni( a közép az már meg van ), de első sorban nem erre akarok készülni.
2018. júl. 3. 10:45
 6/9 A kérdező kommentje:
Most érettségiztem és a célom most, hogy az egyetem alatt a gyakorlatot külföldön végezzem, de ehhez jobban kell beszélnem a nyelvet.
2018. júl. 3. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Lassan el kéne hagyni a feliratokat. Meg barátkozni a különböző dialektusokkal, bár felsőfokon még annyira nem szoktak durvulni, de valami alap, mittomén aberdeeni skót vagy perth-i ausztrál már előfordulhat hallgatásnál. Én simán sokat sorozatoztam meg filmeztem meg olvastam, 15 évesen csináltam a felsőfokot. Az sem most volt, de amúgy egyáltalán nem nehéz, ha rendesen beszéled a nyelvet. A neheze angolból felsőfok után jön.
2018. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tanulj meg youtube-ot használni TV helyett, a TV olyan régimódi! A felirat pedig baromság, és aktívan tökönszúrod magad vele, szóval hagyd el őket.
2018. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tv-t nem nézzek, már csak gépen szoktam filmezni, meg sorozatokat nézni. A Youtubeot pedig minden nap használom, és követek is angolokat, szóval ez a hatás is meg van. Ezért nem tudom, mit csináljak, mert nekem az soha sem ment, hogy leülök azt elkezdem a szavakat kiírni és tanulni.
2018. júl. 5. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!