Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hátrányom lesz abból, hogyha...

Hátrányom lesz abból, hogyha nem Cambridge-s középfokú nyelvvizsgát szerzek, hanem Origósat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert Angliában szeretnék továbbtanulni. Szerintetek a felsőfokút már Cambridge-s nyelvizsgával tegyem le?

2018. júl. 6. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a választott egyetem honlapján, hogy milyen nyelvvizsgát fogadnak el! A helyedben én mindenképp Cambridge nyelvvizsgát csinálnék, jobban is mutat a későbbiekben,csak akkor nem, ha 100%,hogy megcsinálod a felsőfokút. Ha biztos, hogy csinálsz C1et is, akkor egyszerűbb az origónál csinálni a b2t.
2018. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Origo csak államilag elfogadott, nem mész vele máshol semmire .
2018. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy a választott egyetemen vagy képzésen (nem tudom, hogy mit és hol szeretnél tanulni) milyen nyelvvizsgát fogadnak el! Erre nagyon kell figyelni, csomó helyen pl. csak az IELTS játszik.
2018. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra gondoltam, hogy a középfokút a TELC-en teszem le, mert elvileg az is nemzetközileg elfogadott, azonban a felsőfokút mindenféleképpen a Cambridge-n szeretném. :)
2018. júl. 6. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem valami egészen sutyerák helyen akarsz tovább tanulni, középfokú szintű nyelvvizsgát úgysem fogadnak el sehol, akár IELTS, akár CAE. így aztán tökmindegy, hogy hová mész. Legfeljebb a praktikum mondatja, hogy ha van annyi fölös pénzed, akkor jobban teszed, ha az IELTS-t vagy a CAE-t választod, mert azoknál is lehet B2 az eredmény, és akkor tudod, most hol állsz, és milyen feladattípusokkal nézel majd szembe, ha eggyel feljebb kívánsz ugrani.

De az igen jó tanács, hogy tájékozódj, ahová akarsz menni, ott milyen vizsga milyen szintjét kell felmutatnod.

2018. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!