Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az I've been...

Mi a különbség az I've been to és az I've been in között?

Figyelt kérdés

Szóval, ahogy én tudom:

I was in London - Londonban voltam.

I have (already) been in London - Voltam már Londonban.


Nem rég azonban olvastam ezt to-val is, a mi mondatunkkal ez így néz ki:

"I've been to London many times"

Kétségtelen, hogy helyes, de mi a különbség közte és az előző között?


Köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 7. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem az én válaszom, csak idézem egy másik oldalról.


"Been to indicates that you are talking about trips or journeys specifically to Florida. To is a preposition of motion and you are talking about movement towards, and arrival in, Florida.


Been in connotes a stay in Florida (which may be short, or very long, or simply passing through). In denotes position, and you are talking about the state or condition of being located in Florida. It doesn't matter whether you took a trip there or not."

2018. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bár ezt a mondatot nem igazán értem:

"In denotes position, and you are talking about the state or condition of being located in Florida. It doesn't matter whether you took a trip there or not."

2018. júl. 7. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Az in azt hangsúlyozza ki, hogy ott tartózkodtál (tehát nem csak átutazás vagy valami) a lényeg, hogy ott töltötted az időd.

A to ezt kevésbé hangsúlyozza, voltál már és kész, de jelentheti, hogy csak 1-2 órát voltál az országban míg átszálltál egy másik gépre.

2018. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 7. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!