Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire effektív az a tanulás...

Mennyire effektív az a tanulási módszer, ha naponta 200-300 magyar mondatot fordítok át angolra?

Figyelt kérdés
Ezt a módszert flash cardokkal valósítom meg és mikor olvasom a magyar mondatokat, akkor fejben próbálom átfordítani angolra és aztán megnézem a mondatnak az angol megfelelőjét és hogy mennyire jól fordítottam át, mennyire voltam pontos.

2018. júl. 8. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ez inkább gyakorlás.
2018. júl. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

#1 Na és hogyan tanulsz? Gyakorlással. Ezzel mélyíted el a tudást.


Hatékony. Azonban az volna a legjobb ha mindig bővítenéd a mondatok számát, mivel egy idő után már csak memorizálnád és elveszne belőle az, hogy alkoss önmagadtól.

2018. júl. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg 2700 mondatom van, és remélem ha ezeknek a fordítása, ha már jól fog menni, akkor az ezen mondatokban használt szavakat, akkor már gyakorlatiasabban fogom tudni használni, akár éles helyzetben is, amikor angolul kell beszélnem, végül is az a cél, hogy a szavakat aktívabban tudjam használni, de még nem tudom, hogy mi fog ebből kisülni.
2018. júl. 9. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Minden hasznos, 2700 mondatnál már elég kevéssé áll fenn az ismétlődés veszélye. Nyilván nagy munka lenne szétvágni félmondatokra, kifejezésekre, beszédpanelekre, de az sem lenne rossz. Mondjuk az nem annyira alkalmas az igeidők kiválasztására.
2018. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs nagyon rossz módszer, talán humánusabb lenne magaddal szemben ha angol nyelvű filmeket vagy videókat néznél inkább.
2018. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De az a része, hogy az angol szöveget, illetve hallás utáni értelmezés már jól, megy, de úgy vettem észre, hogy az nem segít abban, ha nekem kell angolul megszólalnom.
2018. júl. 9. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Saját tapasztalatból mondom, nekem a megszólalást videók nézése, illetve podcast-ek hallgatása segítette, rengeteg szlenget, gyakran használt kifejezést hall így az ember, szerintem ez sokkal jobban fejleszti a beszélőkészséget.
2018. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Könyvek és videók.
2018. júl. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogadom a tanácsot és ezeket is csinálni fogom a fejlődés érdekében.
2018. júl. 10. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!