Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyveket olvassak...

Milyen könyveket olvassak hogy fejlesszem a szókincsem?

Figyelt kérdés
Külföldi vagyok így elég nehezen beszélem a magyart .Tudnatok olyan konyvcimeket mondani amiket olvastatok és jol fejleszti ? Na meg nem unalmas hanem van egy jo kis tortenete.Légyszi ne csak írokat irjatok hanem könyvcímeket ! Nagyon fontos köszönöm.

2018. júl. 10. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen stílusú könyveket szeretsz?
2018. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Romantikus,izgalmas,humoros. Hát ilyen ifjúsági regenyeket szoktam olvasni. Bar nemhiszem hogy ezek fejlesztik a szókincsem. Mar pedig fejleszteni kene mert jovore felveteli és parázom. 13L.
2018. júl. 11. 12:19
 3/8 Csicsky ***** válasza:

A Magyar Elektronikus Könyvtárban számtalan közvetlenül olvasható, ill. letölthető könyvet találsz:

[link]

Itt a “téma” ablakba beírod pl.: ifjúsági regény

[link] kereses.mhtml?dc_creator=&dc_title=&dc_subject=ifjúsági+regény&sort=rk_szerzo%2Crk_uniform&id=&Image3.x=0&Image3.y=0

2018. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csicsky ***** válasza:
A második linket nem írta ki rendesen. A kérdőjel után szóköz nélkül az alatta lévő sor következik (dc_creator...).
2018. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Nem tudom, miket olvastál már magyarul, de írok egy listát a könyvekről, amiket én nagyon szerettem amikor ennyi idős voltam. Sok külföldi szerzős, de attól még olvashatod magyarul is :). Többségük régi könyv, sokat megtalálsz az előző válaszoló által linkelt Magyar Elektronikus Könyvtárban.


Magyar történelmi kalandregények:

Tatay Sándor : Kinizsi Pál ( rövid)

Örsi Ferenc: A Tenkes kapitánya (rövid)

Fekete István: A Koppányi aga testamentuma (rövid)


Egyéb kalandregények:

Orczy Emma: A vörös pimpernel (rövid, romantikus, a francia forradalom idején)

Paul Féval: A púpos ( közepesen hosszú, izgalmas, francia történelmi)

Rafael Sabatini: Blood kapitány viszontagságai (közepesen hosszú, kissé nehézkesen indul, de fordulatos, izgalmas kalóz-romantika)

Johann David Wyss : Robinson család (hajótörést szenvedett család története, cselekményes, közepesen hosszú)

Karl May: Winnetou (indiános, elég hosszú, kicsit nehézkesen indul)

Anna Jürgen: Az irokézek fia (indiános, kevésbé kalandos, de könnyen olvasható, közepesen hosszú)

Mándy Iván: Robin Hood (rövid, fordulatos)

Lian Hearn: A fülemülepadló (közepesen hosszú, japán hangulatú kicsit fantasy kalandregény)


Egyéb:

Raoul Renier: A hitehagyott (fantasy, érdekes hangulatú, közepesen hosszú)

Szabó Magda: Abigél ("klasszikus", nagyon jó történet, közepesen hosszú)

Rejtő Jenő: Az előretolt helyőrség (egyéni humorú, pörgős történet, viszonylag rövid)

Rejtő Jenő: Csontbrigád

Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó


És amit szerintem mindenképp érdemes:

Móra Ferenc: Kincskereső kisködmön (rövid történetek fűzére, megható, nagyon szép nyelvezetű klasszikus)


A fentiek nem mind nagy irodalmi művek, csak olyasmik, amiket én élvezettel olvastam :). Bármi amit olvasol, fejleszti a szókincset, szóval válassz nyugodtan olyat, ami tetszik is!

2018. júl. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hernádi - Közhelyszótár
2018. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy magyar nyelvű gimibe akarsz menni? Ha az általános iskolában nem magyar nyelven tanultál eddig, jó lenne a fontosabb tárgyakból beszerezni az utolsó két év tankönyveit magyarul is, és átolvasni. Azok a szavak, alapfogalmak biztosan előjönnek később is, és sok nincs benne a hétköznapi szóhasználatban. Matekfeladatok leírása például.
2018. júl. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszonom szepen a valaszokat 😁😁
2018. szept. 2. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!