Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvtankönyvet érdemes...

Milyen nyelvtankönyvet érdemes venni az alábbi célokra? /angol/

Figyelt kérdés

Nemrég tettem egy B2-es szintű nyelvvizsgát angol nyelvből, jól sikerült. Angolt tanulok az iskolában is. A célom az lenne, hogy felfejlesszem az angolom erről a szintről a C1-re/C2-re. Milyen tankönyveket ajánlanátok ehhez? Illetve vannak-e bevált dolgok a nyelvtanuláshoz? (Nekem nem az a célom, hogy csak elmenjek a felsőfokú nyelvvizsgáért és utána ennyi volt. Hanem ténylegesen alkalmazni szeretném az angol nyelvet az életem további részeiben is.)

Előre is köszönöm szépen a segítőkész válaszokat! :))



2018. júl. 13. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
24%

Ami a C2 szintű konkrétumokat illeti, engem a CPE érdekel, és még valamennyire a CAE.

CPE tankönyvből, az elmúlt 30 év terméséből rengeteg van a neten, bár a vizsga elég sokszor változott, így a technikai részletkérdések nem mindegyikben jók már.

De az elv ugyanaz, mindegyik gyakorlatilag kiollózott cikkekből áll, és nyelvtani gyakorlatokból.


A nyelvtani gyakorlatok... A címek ugyanazok, mintbármelyik nyelvtankönyvben, a nezézség nem feltétlenül. Vannak kellemes gyakorlókönyvek, mint a Hemmings, a Graver, a Thomson-Martinet, bár a Hemmings elég limitált számú feladatot tartalmaz.


Ami a többit illeti, nézzük meg, egy új (2013 utáni) CPE tankönyv, "a Kenny" hálaadásos részében milyen fogalmak szerepelnek: Daily Telegraph, Guardian, Independent, Observer...

Egyszerűen fogalmazva, ami műveltséget okoz. Én ugyan a NatGeot szoktam ajánlani, de ha elég sokat olvas valaki, akkor előbb-utóbb úgyis mindennel találkozik.

Lehetett volna említett könyv "modul" címeket is beidéznem, azok például:

Performing Arts

The natural World

Surviving and thriving

Information

Language and Literature

Travel

The way we live

Changing Fashions

Fitness and Nutrition

Broadening your horizons


Legyen az utolsó modulcím a jelszó. :)


Amellett persze az irodalom, nagykanállal, egyszer vettem egy családregény-félét, ami a múlt században eseménykedik, én örömmel elfelejtettem 15 év alatt a cséplés, stb szavakat, de rokonom, ki utána elolvasta, nagy meghatódást aratott egy angol öregasszonynál. :)

És bárhol, ha megüti a szemedet egy eddig nem, vagy nem úgy ismert nyelvtani szerkezet, szóhasználat, annak utánanézni, helyére rakni.


De biztos lesz majd, aki írja, hogy ő rajzfilmek és ócska sorozatok ócska minőségű youtube változatának nézésével vált a teljesen nulláról teljesen egyedül teljesen anyanyelvi szintű idegennyelvhasználóvá. :)

2018. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

B2 után már azon a szinten vagy, hogy önmagadat fejleszteni tudod. Ehhez nem egyetlen könyv kell, hanem mindenféle fellelhető forrás. Nincs egyetlen könyv, Szent Grál, amely mindent tartalmaz, amire neked szükséged van. Sőt. Először fel kell azt mérni, miben vagy gyenge? Passzív? Conditional 1-2-3? Reported speech? Ritkán használt igeidők? A beszéd nem megy gördülékenyen vagy az írás? Az irodalom és a hivatalos nyelv különbözik eléggé, tehát attól, hogy BBC Newst hallgat valaki, vagy sok irodalmat olvas, még nem biztos, hogy minden hétköznapi szitut is megért, amiben például előszeretettel használnak phrasal verb-öket szimpla igék helyett. Phrasal Verbs gyűjtemény, contractions, eltérő nyelvi szférák (szleng), idiómák, akcentusok (brit, amerikai, ír, skót, walesi, ausztrál) stb.


Ami a mumus, arra kell tudatosan odafigyelni és használni, fejleszteni. Én C1-en vagyok, és a phrasal ver-beket még csak most tanulom (a legalapvetőbbeket kivéve). Illetve vannak olyan furcsa szokásaim, ami másoknak nincs. Pl. észrevettem, hogy szinte soha nem használom a „a lot of/lots of„ szerkezeteket, ehelyett preferálom a much/many-t. Ami nem helytelen ugyan, de előbbi inkább a közbeszédre, utóbbi a hivatalos beszédre jellemző.


Csiszolgasd, ami kevésbé megy, de én nem gondolnám, hogy tízezreket vakon bele kéne ölnöd bármiféle könyvekbe. És beszélj angolul, amennyit csak tudsz. Ez legyen a lényeg.

2018. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!