Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német-angol párosítás mennyire...

Német-angol párosítás mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Bölcsész szakra jelentkeztem egyetemen, német -angolra. Ezzel csak az a baj, hogy nekem egyik sem megy a legjobban, egy gyenge haladót mondanék a nyelvtudásomra, mind 2-re, A2 és B1 között kb.Az egyetemen viszon nem az alapoktól kezdik, hanem úgy veszik mintha mindenki lenne legalább egy B2 szintű.Szerintetek mennyire lesz nekem nehéz , mondjuk így az első félévben, évben? Nagyon nehéz párosítás? 19\L
2018. júl. 14. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
bocsi, de ha nem megy, miért erőltetted?
2018. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te most nyelvszakra jelentkeztél? Mert ha nincs meg az emelt érettségid fel se vesznek. Az pedig ugye B2-es szint.
2018. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Romániában élek, itt nem kell semilyen emelt érettségi hogy felvegyenek, csak legyen meg + felvételi vizsga az egyetemen, ami még nem volt, szóval lehet azzal kiesek. Azért választottam ezt , mert szeretném megtanulni ezeket a nyelveket. Valaki válaszolna a kérdésemre?
2018. júl. 14. 11:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, nézd ezt nem mondtad, hogy nem Magyarorszàg. Itt egy nyelvszakon nyelvészetet, irodalmat, kultúrát stb. kell egy nyelvszakon tanulni. Valószínüleg ott is így van. Nem kimondottan a nyelvet tanítjàk meg (persze sokat lehet fejlődni). Arra mennyire érzed magad képesnek, hogy megtanulj egy egész könyvet angolul vagy németül? (és persze nem egyet) Persze ha kint nem így van elnézést én csak itteni tapasztalatot tudok mondani.
2018. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen , itt is így van. A neve is mondja: német nyelv és irodalom, angol nyelv és irodalom . Félek , ha be is jutnék nem bírnám, és nagyon nehéz lenne, ezért kérdem hogy szerintetek mennyire fogom tudni csinálni, egy nem túl jó nyelvtudással.
2018. júl. 14. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha sikerül bejutnod, akkor megvan az esélyed, hogy folytasd. Lehet, sőt biztos, hogy több időt és energiát követel majd meg részedről, mint egy olyan esetében, aki nagyobb valós nyelvtudással indul neki.

De ha ennyire érdekel, akkor gondolom, hajlandó is vagy beletenni a munkát, energiát, időt.

Sok sikert kívánok!

2018. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok, (ketten és hàrmas) szerintem nagyon nehéz lenne. Én is nyelvszakos vagyok, bàr nem angol-német, de nagyon nagyon sokat kellett (kell mivel nem végeztem még) tanulni. Még ha magasabb szinten vagy akkor is. Mert szerintem még akkor is nehéz, ha értesz mindent (ha az anyanyelveden tanulsz valamit akkor sem az van hogy elolvasod és tudod azonnal) de neked még meg is kell érteni. Plusz kiselőadàst tartani, beadandót írni stb. Esetleg addig nyàron nem tudod nagyon gyakorolni a nyelvet? De persze ezek sajàt tapasztalatok.
2018. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!