Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanuljon meg nagyjából...

Mit tanuljon meg nagyjából angolból, ha eddig nem tanult angolt? (Középiskolába készülvén)

Figyelt kérdés

| Kíméljenek azok, akik nem tudnak a kérdésre irányuló választ adni, hanem csak kritizálni akarnak mindenáron. Csak energiát pocsékolnak az ilyenek, aminek maximum leszavazás az eredménye. |


Az egyik ismerősöm általánosban németet tanult mint idegennyelvet. Az iskolába, ahova jelentkezett, tanítanak is németet, azonban az osztályában ő lett volna az egyedüli németes, így inkább átteszik őt is angolosnak... Nos igen, szinte semennyire nem tanul ezen a nyelven, mert nem volt rá szüksége. Az igazgató felajánlotta, miszerint szeptembertől mehet a suliba felzárkóztatásra meg kilencedikben úgyis az alapokat tisztázzák, megint átveszik a szórendeket stb, viszont azért szükséges hozzá valamekkora alapismeret. Ezért kezd el már most tanulgatni.

Három fokozatú angol csoport van nálunk, tudás szerint osztanak be, én a legjobban vagyok, jövőre szeretném a nyelvvizsgát is megcsinálni, így gondoltam, szívesen segítenek neki elindulni. Viszont nem biztos, minden egyes leckére emlékszem, emiatt kérdezlek titeket: miket tanítsak neki? Ezekre gondoltam:


- Igeidők: egyszerű jelen, folyamatos jelen, egyszerű múlt, egyszerű jövő (én általánosban eddig tanultam őket, sőt az utolsót nem, mert a tanár rosszul osztotta be az időt)

- Az óra / idő kifejezése angolul

- Számok, a hét napjai

- How much, how many + some, any

- Can -es mondatok

- Személyes- és birtokos jelzők

- Szavakból ezek a témák: évszakok, a konyha, az időjárás, ruhadarabok, állatok, bútorokból az alapok, tantárgyak stb.


Biztos elfelejtettem valamit, mert már most nem tudok többet felsorolni. :D Várom tehát az ötleteket, mik tartoznának az alapokhoz vagy szerintetek nagyjából mi kéne még. Akár a szavak terén is.



2018. júl. 15. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Egyedül nem fog tudni elkezdeni egy idegen nyelvet. Vagy iratkozzon be egy nyári intenzív nyelvtanfolyamra, vagy magántanár segítségével fogjon hozzá!
2018. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Semmiképpen ne csapj bele ennyire komplexen! Egyrészt kilencedikben elölről kezdik az anyagot, tehát ott, hogy I am, you are... másrészt ha előre szaladsz és a nyakába öntöd az egyszerű múltat, akkor jó nagy katyvasz lesz az eredménye!

Tanuljatok alapszavakat (család, foglalkozások, köszönés, számok), és a létigét minden személyben. Plusz egy pár cselekvő igét (go, sleep, read...). Ennyi. Semmi többel ne kavard be, mert az anyagnak egymásra kell épülnie. Alap mondatszerkesztés ha megy, azt elmondhatod (nem tudom, egyezik-e a némettel, szerintem igen).


32/N (angoltanár)

2018. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Már a nyáron kezdjen el angolul sorozatokat, filmeket, videókat nézni, először csak felirattal(vagy magyar hang - angol felirat, vagy fordítva), ha már jobban megy, akkor felirat nélkül.

Ezt így lehet nem érzi úgy, mintha görcsösen tanulni kellene, de rengeteget fejlődik az angolja vele.(Én sokkal többet fejlődtem, mint amikor könyvből tanultam az angolt, vagy az órákon, vagy csak magolni próbáltam a dolgokat)


Általában(nekem!) könnyebb megérteni a Youtubeos videókat, mint a filmeket/sorozatokat, mert ott értetőbben beszélnek, illetve azokat a videókat, ahol a "beszélő ember" nem angol anyanyelvű.(Bocs a fogalmazás miatt, eléggé fáradt vagyok:D)

2018. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem egy teljesen kezdőnek, aki még soha nem tanult egy szót sem angolul, nem a legjobb ötlet az idegennyelvű sorozatnézés. Mindenféle alap nélkül nagy az esély rá, hogy nem tudja élvezni vagy netán ezt-azt hibásan jegyez meg. Én is néztem kismillió német nyelvű sorozatot, mégis jó, ha 10 szó ragadt rám, pedig nem vagyok full hülye a nyelvekhez.

Én is azt tartanám célszerűnek, ha legalább 1-2 alkalommal elmenne magántanárhoz (akár te is mehetnél vele, hogy lásd, mit és hogyan vesznek).

Otthonra meg vegyetek egy kezdőknek való angolkönyvet. Persze nem csak abból kell tanulni/tanítani, emellé pl hallgathattok dalokat, utána próbáljátok lefordítani a szövegét. Nem kell egy nap sok szót bemagoltatni, 5-10 bőven elég. Még jobb, ha mondatokba foglalva gyakoroltatod vele őket. Az alap igék, kifejezések jók, de tényleg ne áraszd el túl sokkal szegényt.

Ami az igeidőket illeti, én max az egyszerű jelent, múltat és jövőt tanítanám meg neki meg esetleg a going to-t. A többi már bonyolultabb és egy újrakezdő csoportban (sztem ide fog kerülni a barátod, itt vannak azok, akik már tanultak valamennyit angolul, de rosszul tudják/elfelejtették/nem jól tanították nekik) úgyis alaposan be fogják őket vágatni, összehasonlítós feladatokkal stb-vel. Most könnyen lehet, hogy csak összezavarodna.

How much, many szerintem nem kell még neki (én csak B1 környékén vettem és bővel elég is volt akkor), a ragozások, jelzők is csak nagyon alap szinten (pl. my, your, his/her).

A tanuláshoz amúgy ajánlom még a Quizlet vagy a Memrise nevű alkalmazást. Előbbiben saját maga állíthatja össze a szólistákat és meg is tudja őket hallgatni meg akár angolul is írhat hozzá magyarázatokat majd a későbbiekben. Én most, Cambridge C1-re készülve is használom és sokat segít a mai napig.

2018. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az igazán alapokat érdemes csak, hogy egy biztos alapja legyen, aztán úgyis suliban újra fognak mindent venni.:)

Számok 100-ig, színek, ruhák, bemutatkozás, évszakok, állatok közül elég a dog, cat, frog, fish kb.:D A ház is oké, de szerintem ne zavard össze olyanokkal hogy fotel, szőnyeg, csak a helyiségekre koncentráljatok.

Ha ezekkel jól halad, akkor lehet több szót és az igeidőket venni.

Esetleg a duolingo nem lenne rossz választás.

A sorozatokat, videókat nem ajánlom, mert ha nincs alap tudása, akkor semmit nem fog érteni, se sikerélménye nem lesz, se javulás az angoljában.:)

Hallgatni nagyon egyszerű szövegeket felirattal ajánlott, akár egy könnyű dalszöveg, amit szeret is.

2018. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha az ember elszólja magát, hogy tanár, azonnal lepontozzák... ennyit ér itt tanácsot adni.
2018. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

6-os, hagyjad. Nyilván egyeseknek savanyú a szőlő, hogy te esetleg jobb tanácsokat adsz, mint azok, akik össze-vissza kapirgáltak magukra valami hibás nyelvtudást.

(Én személy szerint biztos előbb hallgatnék rád, mint arra, aki a GTA-ból tanult meg állítólag perfektül angolul)

2018. júl. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!