Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól beszélek angolul (c1) és...

Jól beszélek angolul (c1) és meg is értik, sosem volt rá panasz, én mégis szeretnék szebb kiejtést. Hogyan lehet javítani rajta? Amerikait vagy britet érdemes választani?

Figyelt kérdés

Magyarországon élek, itt is dolgozom, "beszélgetős" munkahelyem van. Az angol nyelvtudás döntő fontosságú a munkámban és a további szakmai fejlődésem során is. Ezért is fektetek rá nagy hangsúlyt. Nagyon Hunglish a kiejtésem, csak magyar nyelvű tanáraim voltak egész életemben és nem túl szép kiejtésűek. De hálás vagyok nekik, hogy megtanítottak. Most viszont szeretnék egy szinttel közelebb lépni az igazán szép angol beszéd felé, de nem tudom, egyedül otthon milyen technikákkal tudok ezt elérni. Filmeket csak eredetiben nézek felirat nélkül, audio könyveket hallgatok és hasonlók. Az értésem szuper, a beszélt angolom évek óta semmit nem javult (napi 4-5 órában biztosan angol szól a környezetemben). Szóval az egészen biztos, hogy ennyi nem elég.


A másik dilemmám, hogy ha neki is ülök, és aprólékosan másolni kezdem egy videón egy adott személy kiejtését, szóról-szóra, ami talán segíthet, akkor amerikai vagy brit kiejtést válasszak? Az amerikai mintha elterjedtebb lenne, jobban is értik, de a britnek szebb a hangzása, azt igazán élvezem hallgatni, szívesen is beszélném. Mit gondoltok?


Aki tényleg szuperül beszél angolul, elmesélné hogyan tett szert szép kiejtésre? Minden tippet, ötletet, tanácsot köszönök!



2018. júl. 16. 12:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jah, bocs, tényleg! Újra is születhetnék!
2018. júl. 16. 16:54
 12/20 anonim válasza:
17%
Jobban járnál, mert bolond vagy, bocsánat, de nincs jobb szó rá.
2018. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Sorold már fel nekem azt a sok "építő jellegű" hozzászólást, kérlek! Kíváncsivá tettél, mit nem értek! Szóval? Mit is kellene tennem??
2018. júl. 16. 17:02
 14/20 anonim ***** válasza:
73%

Figyi kerdezo, ne add fel! Ezekkel a szerencsetlenekkel meg ne foglalkozz!


A jo kiejtes titka a jo hallas. Valamelyik szinesz mondta, talan a Robin Williams, ahhoz, hogy jol tudd utanozni vmelyik masik szinesz kiejteset, ahhoz az kell, hogy nagy odafigyelessel hallgasd oket es halld ki az icipici apro eltereseket. Amikor peldaul a Christopher Walken-t hallod, neki olyan jellegzetes a kiejtese, hogy akkor is felismered, ha be van csukva a szemed es nem latod ki beszel. (persze ez igaz egy csomo masik szineszre is). Tudom, te nem szineszeket akarsz utanozni, hanem a kiejteseden javitani, de a technika ugyanaz!


Hallottal mar interjut a Russell Crowe-val? Iszonyat eros aussie akcentusa van, de ha megnezed vmelyik filmjet elkepeszto milyen szepen beszel. Oke, neki eleve angol az anyanyelve, vagyis egy picit elonyben van veled szemben. A szineszek kiejtes tanarhoz jarnak. Ha a kornyekeden ilyet nem talalsz, akkor jutub videok segitenek, es aki azt mondja, hogy nem, az vagy sosem probalta meg elegge, vagy nem is latott meg ilyet. "how to improve your pronunciation" es hasonlo szavakra keress ra es talalni fogsz sok videot ami segit.


Angol nyelvteruleten elek, az akcentusom meg mindig megvan, de peldaul a minap a baratnommel voltam es talalkoztunk valakivel, aki megjegyezte, hogy az en akcentusom sokkal gyengebb, mint a baratnome. A baratnom csak 2-3 eve van itt, en meg 15! Plusz en neha dolgozom rajta, hogy javitsak, a baratnomet meg jobban erdekli hogy minel tobb nyelven megtanuljon (mar beszel vagy 5 nyelven) mint az, hogy a magyar akcentusan puhitson kicsit. En a fonokomet szoktam hallgatni es probalom neha ugy ejteni a szavakat ahogy o. Tovabba helyi ismerosok is segitettek. A legnagyobb felvilagosodas akkor volt, amikor az egyik helyi elkezdett engem utanozni. Mikor meghallottam, hogyan ejti a szavakat, elajultam, a szegyentol meg a rohogestol. Nagyon hitelesen utanozott es akkor derult ki szamomra, hogy peldaul egesz addig a W es WH kombinaciot milyen rosszul ejtettem (kemeny V-nek) es nem olyan puhan ahogy ok szoktak. Azota erre mindig odafigyelek es lehet hogy mar ezert is tunt ugy a fent emlitett illetonek, hogy az en akcentusom nem olyan eros, mint a baratnome.


Lehet ezen javitani, ha nem talalsz tanart, akkor jutub videokat nezegess, illetve keresd angolok tarsasagat es kerd meg oket, hogy javitsanak. A filmek eredetiben az nagyon jo dolog, de ott nincs aki kijavitson.


Abban nem tudok segiteni, hogy melyiket valaszd, en az amerikait hasznalom (itt elek), de eltem Londonban 3 evet (mielott ide kijottem), es az elso par honapban azt hittek az amcsik, hogy angol vagyok, a kiejtes miatt :D

2018. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 17. 19:13
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek is segíthetnek: https://www.youtube.com/watch?v=G4Z5qngn-48


https://www.youtube.com/watch?v=gvu-tT8w70c


Én sokat gyakoroltam magnóval. Először jó meghallgatni az egész szöveget, azután kis egységenként hallgatni és ismételni. (Sajnos a CD-lejátszókat nem lehet olyan könnyen leállítani akár 1-1 hang vagy szó kedvéért.)


A tagolás és az intonáció is nagyon fontos.


Sok sikert!

2018. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tanul meg a kint elő magyar angol anyanyelvi kiejtéssel beszélni, mert nem elég hallás után próbálkozni. Technikailag tudnod kell hova esik a nyelv hegye, hol a szó fohangsúlya, hogyan lejt az angol mondat. Enélkül probalgathatjuk a kiejtés, de nem fog igazán fejlődni.


Ajánlom az angol kiejtés a-tól z-ig című könyvet. Ebben nagyon részletes ismertetés kapsz.

2018. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg ne add fel, a nyelvedet kell raedzeni és megtanulni a szohangsulyokhoz tartozó szabályokat. Rengeteg gyakorlást igényel. De az hogy lehetetlen
2018. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Válaszd az estuary (r.p.) English-t az USA barking English helyett. Eléggé sok magyart hallottam angolul beszélni, egyetlen tolmácsnak volt csupán lélegzetelállító kiejtése. Amúgy egy igazi, szép native kiejtés után hallva mindenki csak szánalmas próbálkozó. El kell fogadni, hogy nem angolnak születtél. Javítani lehet, ha kint élnél,több esélyed volna (bár Londonban max. a többi bevándorlót hallhatnád).
2018. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Ha a brit angolt választod, itt van néhány tipp. a szavak végén ne mondd ki az R betűt, helyette magánhangzókat mondj. Ha például a víz szót mondanád, akkor azt a vótör kiejtés helyett hagyd le az R betűt és az ö betűt mondd kicsit hosszabban valahogy így: vótő. A T betűt soha ne ejtsd D-nek. Vegyük például a city szót. Az amerikaiak így mondják: szidi. A britek meghagyják a T betűt: sziti.
2020. jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!