Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német mellé milyen nyelvet...

Német mellé milyen nyelvet érdemes még tanulni?

Figyelt kérdés
Valamilyen könnyen elsajátítható némethez hasonlító nyelvre gondoltam, mivel nem sokára Németországban fogok élni. Az egyik a holland lenne, mivel közel a holland határnál lenne a lakóhelyem (és hát két szomszédos országban is beszélik), a másik a dán, mivel az elég közel van még két másik nyelvhez (svéd, bokmal). Még esetleg a franciára is gondoltam ,mert azért az sem haszontalan, bár az eléggé messze van a némettől. Van vmi ajánlás, indoklással, melyiket lenne célszerűbb és miért?

2018. júl. 16. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
angolul már tudsz, azért nincs a listádon? mert nyilván az az első számú nyelv.
2018. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Csak az angolt, azt megértik Hollandiában/Belgiumban is.
2018. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
angolt mindenhol értik:D Voltam Bécsben pár éve, többen értették az angolt, mint a németet. Angol az alap.
2018. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Ahogyan az előzőek írják, a magas szintű angol és német az alap. Utána a még magasabb szintű angol és német következzék. :)


Hollandot, dánt stb. csak akkor tanulj, ha ápolóként akarsz elhelyezkedni, ahol mindenképpen meg kell értetned magad az öregekkel. Egyébként a hollandok full pengén beszélnek angolul.

2018. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az angolt azért nem írtam, mert az fel sem merült.
2018. júl. 18. 21:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként Aachen lenne a település.
2018. júl. 18. 21:57
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
mármint h-h fel sem merült? első számú és legfontosabb idegennyelv mindenhol.
2018. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de látom nem sikerült azon túllépni, hogy az angolt NEM választanám. Van indokom, de hosszú,és teljesen lényegtelen. A kérdés a fent felsorolt nyelvekre vobatkozott. Holland,dán és nagyon-nagyon esetlegesen a francia. Az angol nem.
2018. júl. 19. 07:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Kiemelem a kérdést, hátha születik érdemleges válasz is.
2018. júl. 19. 07:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Könnyen egyik nyelv sem elsajátítható még az eszperantó sem. Idő kell sok-sok gyakorlás mindegyikhez és bár szinte biztos hogy a német után jobban fog menni a holland a dán vagy akár a francia is, ellenben ne úgy állj hozzá hogy én már vágom a németet és akkor 1 hónap alatt a holland is menni fog.


Mivel Németországban fogsz élni és gondolom ott is fogsz dolgozni, így azt mondom neked hacsak nem holland/dán/francia tanár akarsz lenni akkor gazdasági/jóléti alapon nincs nagyon értelme annak hogy bármelyiket is válaszd. Ha esetleg magasabb beosztásban fogsz dolgozni, ahol megkövetelik a nyelvismeretet akkor az angol lesz az alap és ha az nincs akkor nem fogják értékelni se a svéd/dán/francia tudásodat sem. Az angol mellett van értelme ezeket a nyelveket tudni , úgy akár még hasznosak is lehetnek számodra az anyagiak tekintetében de az angol nélkül nem fogsz velük sokra menni. ( de ha semmikép se angol akkor francia)


Ha hobbiból akarsz tanulni, akkor meg azt te tudod melyik kultúra érdekel jobban.


Tehát mielőtt bármibe is belevágsz tedd fel magadnak a kérdést hogy miért kell ez nekem? Miért akarom ezt csinálni ? - és akkor könnyebb lesz a döntés

2018. júl. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!