Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintű nyelvtudás...

Milyen szintű nyelvtudás kellene ahhoz, hogy pszichológusként angolul is praktizálhassak?

Figyelt kérdés
Az egyetemen eleve kell a felsőfokú, de azért az nem egy olyan hú, de komoly szint, úgy érzem, kis tanulással megcsinálható a nyelvvizsga, de ez messze sem jelenti azt, hogy olyan nagyon nagy lenne a szókincsem. Hogyan fejlesszem olyan szintre, hogy 2-3 év múlva angolul is beszélgethessek? Ismertek angolul is praktizáló pszichológust? Hogyan csinálta?

2018. júl. 17. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Messze a sima felsőfokú nyelvvizsga fölött.

Pont azért is, mert szakmai szavakat is ismerned kell, emellett nagyon bő szókincsednek kell lennie.

Nem lehet az, hogy nem érted meg a pácienst, mivel akkor elbizonytalaníthatod, stb.


Rengeteget kell olvasni, beszélgetni.

2018. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Szia, szerintem oda mar kellene egy ilyen kozel anyanyelvi szint.:)

A szokincs fejleszteshez pedig, rengeteg konyvet adtak ki, ami tartalmazza kb azkkat a szavakat, amik kellenek a kulonbozo nyelvi szintekhez. Plusz ugye a klise, nezz filmeket, olvass sokat angolul es ha teheted akar 2-3 honapra utazz angol nyelvteruletre (szerintem ez segit a legtobbet)

Sok sikert!:)

2018. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is ezt éreztem, hogy a felsőfokú nyelvvizsgához szükséges szókincsem (sikerült amúgy 86%-kal) nem elég, kb. semmire sem, ha komolyan akarom csinálni.


Te elértél már ilyen szintet valamilyen nyelvből? Hogyan csináltad? Mert felsőfokúig vannak könyvek, hanganyagok, stb. De felsőfok után mintha megszűnne létezni minden segítség, csak úgy van az ember.


Tanulok könyvekből, olvasok sokat, de mindig lesz olyan, hogy valamit nem értek, nem? Vagy nem? Eddig olyan könnyen mérhető volt hol tartok, és most mintha ez megszűnt volna, nem látom, hogy haladnék előre, nem tudom.

2018. júl. 17. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Folyékony, anyanyelvihez közelítő nyelvtudásra lesz szükséged. Nekem konkrétan ezzel nincs tapasztalatom, csak mint pszichológushallgató gondolom azt, hogy még a saját anyanyelveden is nehéz néha kommunikálni a kliensekkel, kialakítani velük egy bizalmi viszonyt, hát még ha nem beszéled kellően jól a nyelvet, amin megszólal... Szerintem a bizalom és a kompetencia miatt nagyon fontos a megfelelő nyelvtudás.
2018. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Szakembernek szerintem lehet lenni. Azért egy pszichológ sosem bocsátkozik a villanymozdony vezérlésével kapcsolatban vitába a páciensével. Érzelmekről, kapcsolatokról, világképről, stb elolvas 3-400 könyvet, annál többet az anyanyelvű sem hallott élete folyamán.
2018. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez segít valamennyire, én angol nyelvterületen dolgozok. Nálam az interjú során nem jelentett gondot, hogy nem az anyanyelvem az angol, felsőfokúmat már régen szereztem, azóta valamennyi zsargont felszedtem, de azért érezhető. Tapasztalt terapeuták azt mondják, hogy igazán a kialakított kapcsolat számít, a kommunikáció nagy része meg nem is a verbalitásra épül. Persze nem árt ha jó szinten kommunikálsz a pácienssel.
2018. szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!