Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon szeretnék kiválóan...

Nagyon szeretnék kiválóan beszélni angolul, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Most jelenleg a középszint alatt vagyok egy nagyon kis fokkal,viszont a mostani tudásom szeretném majdnem ,hogy anyanyelvi szintű re fejleszteni.


Milyen praktikákat tudnátok ennek érdekében javasolni?



2018. júl. 18. 08:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Első lépés: [link]

Először ezt érdemes végigcsinálni, persze nem az elejétől (van benne szintfelmérés is, és akkor kezdheted a közepétől).


Utána szerezd meg a kedvenc ifjúsági regényeidet angolul digitális formában, és olvasd a ReadLang-gal: [link] Szókincsbővítésre ez a leghatékonyabb, mert szövegkörnyezettel együtt gyakorolhatod az ismeretlen szavakat szókártyákon. Figyelj arra, hogy modern szövegeket is olvass vele, szóval ne csupa 20. század eleji könyvet tölts fel. Néhány ötlet: Harry Potter, Harry Potter fanfiction (mert azt könnyű letölteni), Alex Rider sorozat (nem egy nagy irodalmi érték, de legalább könnyű olvasni).


Nyelvtanhoz az English Grammar in Use című könyv a legjobb szerintem, és ha abból már mindent tudsz, akkor megveheted az advanced kötetet is. Ha valami nyelvtani újdonságba futottál, akkor érdemes a weben keresni gyakorlóteszteket, ami kijavítja magát. Ilyet sajnos csak némethez ismerek, de angol is biztos van.


Ezzel párhuzamosan érdemes gyakorolni a szövegalkotást is. Ha szégyenlős vagy, akkor beszélgess angol chatrobotokkal. Nem az a fontos, hogy hibátlanul beszélj (vagy írj) szöveget, hanem hogy gyakorold a tanultak felidézését.

2018. júl. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!


Mindenképpen követni fogom az utasításokat,tényleg hatékonynak tűnik.

2018. júl. 18. 09:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezeket jobb, ha nem követed. Ettől ugyan nem fogsz beszelni (csak a beszédtől).
2018. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó,ezt hogy érted?
2018. júl. 19. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem az utolsó vagyok , de úgy érti, hogy ahhoz hogy a beszéd jól menjen beszélni kell. Az első ötletei is nagyon jók, azokat is kell csinàlni, viszont ha jól szeretnél beszélni beszélni kell. Mondok egy példàt. Nem megy mondjuk a hallott szöveg értése valakinek (àltalàban, nem neked) akkor hiàba gyakorol nyelvtant az illető, nem fog javulni a hallott szöveg értése. Ugyanez a helyzet a beszéddel.
2018. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A beszédhez: a Duolingóban van valamennyi, meg én mindig úgy csináltam, hogy el is ismételtem mindent, amit a program felolvasott, akkor is, ha nem ez volt a feladat.


A beszédbeli szövegalkotás gyakorlása nagyon függ attól, hogy mennyire vagy szégyenlős, és milyen lehetőségeid vannak. Nekem nagyon sokat segített az, hogy mindig felolvastam az angol házit háromszor otthon, miután megírtam. Szerintem azért volt ez jó, mert nem kellett egyszerre a szövegalkotásra, kiejtésre és a szájam mozgatására figyelnem, hanem csak az utóbbi kettőre, így azokat jobban tudtam gyakorolni.


Az élő beszédet gyakorolhatod emberrel beszélgetve is, de ha nincs senki vagy szégyenlős vagy, akkor használj chatrobotot. A Google Now/Google Asszisztens valószínűleg már eleve rajta van a telefonodon, és szóban is lehet neki utasításokat adni. Kezdetnek jó, aztán kereshetsz kifejezetten beszélgetésre való robotot (vagy embert, vagy olyan embert, aki Skype-on beszélget veled angolul).


Nekem a kiejtésnél még sokat segített az, hogy megtanultam az IPA szimbólumokat. Nem is csak azért, mert így már el tudom olvasni a leírt kiejtést. Inkább azért, mert így már tudom, hogy milyen hangok fordulhatnak elő, miket kell tudnom megkülönböztetni, "más füllel" hallgatom a felolvasott szavak kiejtését

2018. júl. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na, #3 vagyok. Akkor mondom.


A Duolingo egy játék. Milliószor leírtuk már itt. Egy kis csalással végig lehet játszani valódi nyelvtudás nélkül is. Én B1-es szinten találkoztam vele, és két nap alatt megszereztem az összes plecsnit benne. Erről ennyit. A Duolingo nem tanít szabályokat, nem magyaráz el semmit, és még a feldobott mondatvariációk is nagyon szegényesek benne. Vannak típusmondatok, amelyekhez több ezret el kell olvasni, vagy megalkotni, hogy rögzüljön a fejedbe a minta. Past Perfect vagy 3rd Conditonal vagy a passzív mondatok variációi olykor eléggé megtévesztőek lehetnek.


A beszédhez két dolog szükséges igazán. Az egyik a szókincsbővítés. Ehhez a legjobb olvasni, mert sok szó ragad rád. Viszont fájdalom, az irodalmi nyelv nemigen használható az utcán. Szépen fogsz beszélni, de a valódi beszélől inkább a phrasal verb-eket részesítik előnyben, amelyek nagyon furcsák és logikátlanok tudnak lenni. Pont annyira, mint egy külföldinek a magyar igekötők.


A másik szükséges az élő beszéd. A robotokat hagyni kell a fenébe, időpocsékolás. Ott van egy rakás nyelvcsere oldal (language exchange – így keresd), ahol találsz beszédpartnereket. Ha nincs kivel beszélgetned, akkor beszélgess magadban! Angolul. Kommentáld, amit csinálsz. A napi rutinodat vagy bármit.


A szégyenlősséget sürgősen felejtsd el! Aki szégyenlős, nem fog beszélgetni senkivel se magyarul, se angolul. Nyelvet azért tanul az ember, mert imád beszélgetni és lehetőleg minél több emberrel akar beszélgetni. Rámenősnek kell lenni, és minden helyzetet megragadni, amikor beszélhetsz, gyakorolhatsz. Ezek fejlesztik aktívan a beszédedet.


A nyelv egy összetett dolog. Minden készségedet egyidejűleg fejlesztened kell, és akkor lassan de biztosan nő az önbizalom, világossá válnak a homályos dolgok. Tehát:


• szókincsfejlesztés

• kiejtés

• beszéd

• hallott szövegértés

• olvasás

• írás

• nyelvtan


Ez 7 skill, amelyet egyidejűleg kell fejlesztened. Mondjuk a hét minden napjára van egy feladatod. Így ráunni sem fogsz, és fejlődsz is.


Az anyanyelvinél meg előbb kicsit rakd alacsonyabbra a lécet. Felsőfokú nyelvvizsga esetén sem anyanyelven beszél az ember, még ha egy külső szemlélőnek (aki nem ismeri a nyelvet) úgy tűnik, hogy hú de szuper folyékony. Ahhoz igazán el kell merülni a nyelvben, amelyhez szükséges egy nyelvi közeg, mondjuk anyanyelvű országban tartózkodás egy darabig.

2018. júl. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves #7, én sem azt állítottam, hogy csak ezekkel a módszerekkel el lehet jutni a felsőfokig. A kérdező azt írta, hogy a középszint alatt van kicsivel (gondolom, nem a középszintű érettségire gondolt, hanem középfokú nyelvvizsga szintjére). Ezen a szintem - szerintem - még nagyon sokat lehet tanulni a Duolingóval, főleg, ha tanulni akar az ember, nem csak megszerezni a plecsniket. (Amúgy a webes verzióban magyarázatok is vannak, legalábbis a francia nyelvnél voltak.)


Ha a kérdező elég bátor ahhoz, hogy csak úgy elkezdjen emberekkel beszélgetni, akkor hajrá. Én óvatos duhaj vagyok, nagyon nehezen merek megszólalni. Ha magamban beszélek, az nem jó, mert úgy belekeveredem. A chatrobot az a magamban beszélés javított verziója.


A ReadLang - ha nem beszélt nyelvi párbeszédeket tölt fel bele az ember, hanem a kedvenc regényeit - persze nem az élő beszéd fő szókincsére fog lőni. Viszont a szavak visszakérdezésénél a gyakoribbakat veszi elő hamarabb. Én belefutottam sok - mondjuk néhány száz - olyan szóba, ami gyakori, találkoztam is vele többször, de nem tudtam, mit jelent. Másrészt nagyon nem mindegy, mit tölt fel az ember, a XX. század elejéről-közepéről származó regények szókincse tényleg nem olyan élő érzésre, de amit a legfeljebb pár tíz éves fanfictionökből tanultam, azt már a beszédem is megérzi.


Mindenesetre szerintem jó sokféle módszert szedtünk össze, aztán a kérdező majd kiválogatja magának, ami kell neki, annak függvényében, hogy mennyi kapacitást akar erre a kérdésre szánni, mihez fér hozzá, és milyen részképességei szorulnak elsősorban fejlesztésre. A te véleményedet semmiképp nem ledorongolni akartam, szerintem nem tudunk eleget a kérdezőről ahhoz, hogy megállapíthassuk, pontosan milyen módszer fog nála eredményre vezetni.

2018. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valóban lesz miből válogatnom :D .Igazából a hallási szövegértésemmel van a legnagyobb baj.A szóbeli nyelvvizsgám is azért nem sikerült mert a hallási szövegértés résznél nem volt meg a minimum 10 pont,de amúgy összesítve lazán meg volt a 60%..

2018. júl. 20. 18:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt olvasgasd kérlek és itt minden kérdésedre választ fogsz kapni. Remek tippek kifejezetten magyar nyelvű embereknek. Zseniális!

[link]

2018. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!