Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Languagecert/ECL-es nyelvvizsg...

Languagecert/ECL-es nyelvvizsgások?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el melyikre szeretnék menni, ezért mindkettőnek külön kérdeznék a szóbelijéről.


Languagecert:

Ugyebár a Topicokba meg van adva egy nagy témakör. pl:

PERSONAL IDENTIFICATION

• personal details

• occupation

• family

• likes and dislikes

•physical appearance

• first language

•character

• image

Az lenne a kérdésem, hogy ezeket a bepontozott részeket mindet külön ki kell fejtenem (egy egész témaként azaz kb 10-20 mondatban), vagy pedig mindről egyben írni kb 5 mondatot (Personal identification címszó alatt)?:)


ECL: A kérdésem hasonló, itt is ugyanígy van


1. Az egyén

Ambíciók/karrierépítés

Egyén és társadalom

Beilleszkedési problémák

Itt ugyebár kevesebb dolog van felsorolva ezért érdekelne, hogy külön kell-e mindről sokat írni, vagy egy szövegbe kell pár mondatot?:) A tanárom itt az elsőt mondta, de biztosra szeretnék menni, mert ő sincs teljesen tisztában vele és feleslegesen nem szeretnék dolgozni.


Elég bénán fogalmazok, de remélem azért érthető. Köszönöm a válaszokat előre is!:)



2018. júl. 18. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szóbelin nem kell írnod, nincs kidolgozási időd (átgondolni lehet).

Nem ma voltam ECL-en, de én úgy emlékszem, hogy köré kell építened a teljes beszéded, érvelni valami mellett, ellen, problémákat felsorakoztatni, a beszédpartneredet kiegészíteni, reagálni.

Szóval mindegyiket érinted, nem is pár mondat, de nem is sok. Nem beszéltek olyan sokat szóbelin, hogy szónoklatot kelljen tartanod. 10 percig beszélgettek folyamatosan, igyekezni kell az 50-50-re.

2018. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!