Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik azok a lekezelő szavak?

Mik azok a lekezelő szavak?

Figyelt kérdés
Milyen szavakat használ a lekezelő ember, amikor éppen lekezel valakit? Bocs a fogalmazásért, nem tudom máshogy leírni, hogy ti is megértsétek.

2018. júl. 19. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Elég széles spektrumon mozog a dolog.Van olyan hogy ami nem egyértelmű lekezelés:


-Maradj ki ebből, nem szeretném ha baj érne!


-Halgass rám kérlek,én csak a legjobbat akarom neked!



-Komolyan nem volt még egyetlen párkapcsolatod se?



Akkor vannak a kioktató lekezelések:



-Mikor nősz már fel?


-Azt hiszed jobban tudod, hát nem!


-Te tényleg nem vagy normális!



Eggyel lentebbi szint a provokációs, kötözködős típusú lekezelések:



-Nézzétek, itt van a besz.ari!


-Kár volt megszületned!


-Komolyan ennyire lúzer vagy?



Van még a vallási/nemi/faji alapon történő lekezelés(bár ez inkább diszkrimináció) :


-Ugyanolyan hülye vagy mint akik a Bibliát írták.


- Nők a focipályán, ez konoly?


-Minek törődsz a romákkal, csaló,hazug,bolond mind.


Meg van még amikor valaki csalódik a másikban és már nem tudja tisztelni.



-Persze menj csak inni a haverjaiddal,úgyis csak arra vagy képes!


-Mit akarsz még tőlem,te impotens?


-Számomra te már halott vagy.



Ezeket full objektíven írtam,jómagam nagyon ritkán vagyok lekezelő, akkor is az első kettô kategóriában vagy az utolsóban,de ahhoz nagyon messzire kell mennie az illetőnek.

2018. júl. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És amit még hozzátenném hogy ezek csak sablonok,tehát lehet egy ártatlannak tűnő kérdés is provokatív míg egy kioktatás jellegű is takarhat segítő szándékot.Összemosódnak a határok.
2018. júl. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Heh faterom szakértője a témának. Nincsenek kifejezetten lekezelő szavak, inkább lekezelő hangsúlyozás és kifejezések vannak szituációkhoz.

Csak hogy idézzek néhányat fateromtól:

"ennyi észt még az isten nem ba$zott" (beragadt a zár és nem sikerült 10 másodpercen belül kinyitnom)

"mit értesz té ehöz"

"dú jú szpík ínglísh" (poénosnak hangozhat de a hangsúlyozás a lényeg (sikeres nyelvvizsga után))

"gondolod sikerűűne neköd"

stb, szerintem érezhető ha valaki egy arrogáns pöc$ :)

2018. júl. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!