Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németben mi dönti el hogy...

A németben mi dönti el hogy pl. egy autómárka vagy egy akármilyen márka milyen nevelőjű illetve többesszámú lesz?

Figyelt kérdés

És ha egy új szó jön be más nyelvből akkor ki dönti el hogy az milyen lesz?

Bocsi a fura kerdésért, csak kíváncsi lennék :D



2018. júl. 19. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hulyeseget fogok mondani de en ugy emlekszem mintha ezeket a szavakat "das" nevelovel hasznalnak de nagyon sok szabaly van arra hogy mikor milyen nemű egy főnev ha a vegződéseket nezem akkor is.
2018. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,


nem értek hozzá én sem annyira, de az autómárkák például DER.


esetleg ránézhetsz erre az oldalra:


[link]


innen pl. kiderül, hogy a legtöbb alkoholos ital DER,

vagy az európán kívüli folyók is DER,



Amikor egy külföldi szó kerül be a nyelvbe, akkor én úgy tudom, 2 lehetőség is van, az egyik valóban a DAS, a másik lehetőség pedig, hogyha van már olyan jelentésű szó németül is, akkor annak a névelőjét veszi át.


pl. az email (die E-Mail), azért lett DIE, merthogy az üzenet (die Nachricht) névelőjét vette át.

2018. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2018. júl. 21. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!