Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül, otthon meg lehet...

Egyedül, otthon meg lehet tanulni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok,otthon,egyedül meg lehet tanulni egy idegen nyelvet vagy mindenképp el kell járni nyelviskolába/nyelvtanárhoz?
2018. júl. 20. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha egyedül is akarsz megtanulni egy teljesen idegen dolgot megtanulni érdemes valakivel konzultálni.


Aki írányt tud mutatni, hogy "X és Yt kéne megtanulnod majd ha meg vagy velük elkezdheted a K-t". Meg persze ellenőrizze, hogy tényleg normálisan mindent megtanultál abból.


Szerintem egy olyan tanárt keress, aki vállal ilyet. Lehetőleg skypeon keresztűl, akit akár akkor is kereshetsz ha valamivel nagyon elakadtál...


Ilyen konzultációs órákkal rengeteg időt tudsz spórolni és lehet hogy csak havonta 1-2x fogod igényelni vagy még kevesebbszer, de fontos hogy legyen valami ami amegfelelő úton tart.

2018. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Manapság már annyi online video és app van,hogy simán.
2018. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
79%

Igen.

Egyedül a beszélgetés része grízes, de egyébként tényleg már annyi videó, könyv, teszt van, hogy igazából csak kitartás kérdése.

2018. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Meglehet. (Pénz hiányában és egyéb körülmények miatt) én is egyedül megtanultam egyet. Régóta szenvedélyem egy távoli kultúra. Így elkezdtem ismerkedni a nyelvvel, amit el is sajátítottam. Azért sikerült, mert hihetetlenül szerettem tanulni azt a nyelvet. Így nem is tanulásként gondoltam rá, hanem hobbiként. Tehát ha egyedül szeretnéd elsajátítani, ahhoz tényleg szeretned kell azt, amit tanulsz. És persze rengeteg kitartás kell hozzá.

Ráadásul annyi minden fent van az interneten. Körülnéztem mik a lehetőségek, mik mások tapasztalatai és belevágtam. Elsőre persze nehéz lesz, arra készülj fel. Utána viszont magától jön minden. Ha tényleg akarod, megtudod csinálni. :)

2018. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Persze. Simán. Nem egyet tanutlam meg így, annyi anyag van fenn, hogy csak a saját szorgalmadon és kitartásodon múlik.
2018. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!