Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt más is észrevette már?

Ezt más is észrevette már?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van egy középfokú nyelvvizsgám.

Másodjára lett meg, eléggé vért izzadva, főleg a szövegértés.

Közben meg simán olvasok bármilyen Facebook posztot, könyveket stb.

Ma poénból kitöltöttem a Codecool felvételijét, 85% lett az angol... De ugyan azt éreztem, hogy ez a szándékosan túlbonyolított angolt tolják, amit egyébként sehol nem talál meg az ember, csak teszteken.

Más is úgy látja, hogy nehezebb egy középfokú teszt, mint egy egy átlagos angol szöveg?

Veszem máig az 5 perc angol újságokat, elvileg középfokú szövegek vannak benne, hát egy nyelvvizsgához képest, mondóka :D


2018. júl. 23. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Nézd az angolt nem a Rigó utcai nyelvjárásban beszélik.
2018. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Hát igen. Aki megérti a Facebook-posztokat, az tényleg megérdemel már egy nyelvvizsgát.


"Itt a cuki cicám."

"Én, amikor korán kelek."

"Élvezd az életet!"


Könyvekből miket olvasol? Dickens-t vagy programozás tankönyveket? Nem mindegy.

2018. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Látom az értelem megint villant.

Nyilván nem a "WTF" értelmezésére gondolok, ha mellette könyvet is említek.


Örülök, hogy sz elsőnek lejött miről beszélek.

2018. júl. 23. 22:27
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Egy angol nyelviskolában tapasztaltuk azt, hogy a magyar tanárok keze alatt vért izzadunk, feladat hegyeket adnak, túlbonyolított és görcsös az óra. Meg persze senkinek sem volt kedve járni. Az angliai egynyelvű tanárok óráit meg mindenki élvezi, könnyed, és a gyakorati életre készített fel minket. Az okára nem nagyon jöttünk rá, először arra gyanakodtunk hogy az angol egy tiltott tudásnak számíthat, hogy minél kevesebb ember hagyhassa el az országot. De megfordult a fejünkben az is hogy nekünk magyaroknak ilyen túlbonyolított a hozzáállásunk, ami tán azért lehet mert minden munkában kétszer annyit dolgozunk hogy a hazai bérekkel is elérhessük a nyugati életszínvonalat. És ez megmutatkozhat a tanári munkában is.

A középfokú nyelvvizsga is tényleg "göcsörtösebb" volt mint az említett egynyelvű tanárok keze alatt az élet. Ők maguk csodálkozva csak ennyit mondtak a hazai kollégáik hozzáállására: It's very strange! A magyarázatra én is nagyon kíváncsi vagyok, mert a 2 lehetőség amit írtam, csak feltételezésünk volt.

2018. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Arrogáns vagy, és nem válaszoltál. Milyen könyveket olvasol? A nyelvvizsgák színvonala éppen hogy lefelé csúszik a különböző intézetek közötti verseny miatt. Ha "vért izzadva" sikerült megszerezni a B2-t, akkor az angolod bizony nem túl erős. Egy Cambridge nyelvvizsgán, ahol nem esik a színvonal, valószínűleg csak pislogtál volna.
2018. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Klasszikusokat.

Másrészt nyugodtan keress rá, vagy az Euro vagy a Telc nyelvvizsga oldalán van fent egy teszt, ahol olyan szinten túltolják, hogy a szombat nem saturday, hanem sabbath volt.

Itt is csak pislogtak, mikor ide kiírtam vagy egy éve a kérdést.

Szal kérlek ne fárassz.

Mondd azt, hogy te nem ezt tapasztalad, de ne akard nekem megmagyarázni, hogy én mit tudok vagy mit nem, mert kevés vagy hozzá, nagyon kevés.

2018. júl. 23. 22:49
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

De hiszen éppen ezt mondom: nem ezt tapasztalom! Az, hogy a nyelvvizsgán (vagy az érettségiken) felmérik a tudést, az lószar. Sokszor csak ki kell választani a helyes megoldást a megadott lehetőségek közül. Nem mondom, hogy akármilyen idióta meg tudja szerezni a B2-t, de azt igen, hogy aki ezt "vért izzadva" teszi meg, annak - az én fogalmaim szerint - igen harmatos a tudása. És ugye a nyelvtudás nem csak szövegértésből áll, hanem szövegalkotásból is. Tehát még ha meg is értesz sok mindent, nem biztos, hogy ugyanolyan szinten fogalmazol is. Aztán ott van a beszéd és a hallott szöveg értése, ami megint egész más képességeket kíván.


Ne légy megsértve, nem bántani akarlak, csak nem érzem indokoltnak a panaszod. A "Rigó utca" időszaka rég elmúlt, ma már számos intézet szervezhet, és szervez is nyelvvizsgát. Mint írtam, ezek komoly vetélytársai egymásnak. Ha valamelyikről elterjed, hogy nagyon nehezek a vizygái, nem fognak odamenni a vizsgázók, és nem dől a lé. Ezért igyekeznek könnyű nyelvvizgákat készíteni. Persze van, akinek ez is nehéz.

2018. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Te ne haragudj meg, de te tényleg ennyire hülye vagy?

Szerintem inkább hagyjuk, engedd el ezt a kérdést(ha már válaszolni nem tudsz rá):D

2018. júl. 23. 23:14
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
A B2 tényleg semmire nem elég. Nekem is megvan és nyilván értettem vele a facebook posztokat és a mémeket. De ezzel pont semmire nem mentem. Még egy normális cikket sem értettem 100%osan. Amióta járok szakmai nyelvre, azóta sokat fejlődtem, filmeket, sorozatokat elnézek angolul és a szakcikkeket is értem. De egy komolyabb írást nem biztos, hogy tudnék értelmezni, megírni pedig biztosan nem tudnám.
2018. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Akkor valószínűleg nagy mákod volt, ha ennek ellenére sikerült.

B2 szinttel sehol nem találkozok(a szakmai cikk nem az), angol Wiki, angol regény, angol film sima ügy.

Nyilván a szleng kifog rajtam.

2018. júl. 23. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!