Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolhoz hasonlo nyelvtanu/fel...

Angolhoz hasonlo nyelvtanu/felepitesu nyelv? Ami ugyanigy/szinte ugyanigy nez ki nyelvtanilag, csak ugye bar mas nyelven.

Figyelt kérdés

Aminek megegyeznek az igeidoi, szabalyai, mondat felepitesek stb., tehat ha pl angolul felso fokon vagyok, akkor angol nyelven tudom tanulni a masikat es szinte tukorforditast lehet csinalni az angol es az adott nyelvbol.


Koszi a valaszokat!🙂



2018. júl. 25. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Egyik nyelvről sem lehet tükörfordítást csinálni a másikra. Nincs ilyen. Még ha a nagyon hasonló szlovák és cseh nyelvet veszem is alapul például, ott is ezer meg egy dolog különbözhet.


Eleve hülye felfogás ilyen szisztéma szerint tanulni. Semmi értelme.

2018. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Az amerikai. Meg az ausztrál.
2018. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 GombaPorkolt ***** válasza:
100%

A sok balga válasz között hadd adjak tényleg építő jellegű választ: Nem, nincs olyan nyelv, ami 100%-ban megegyezik az angollal, DE!


Svédül tanulok, idén megyek felsőfokra belőle, és hadd mondjam el neked, a szavai, szórendje (szaknyelven: szintaktikája), és igéi nagyon hasonlóak az angolhoz (ugyanúgy 3 idő: jelen-múlt, partiicip perfekt [vagyis alap ige, múlt idő, és have/had+V3]), mivel az angol is gyökereiben germán nyelv, az óizlandiból jön, cskaúgy, mint a skandináv nyelv, csak ugye az angolt ért sok nyelvi behatás miatt szókincse nagy része francia, latin, görög, de attól a nyelv alapjaiban még germán. A svédet tudom ajánlani, nagyon barátságos nyelv, én imádom tanulni minden más nyelvnél jobban!


A norvég még könnyebb, mert jobban hasonlít az angolra ilyen tekintetben (tanultam norvégul is is). A dán kiejtése katasztrófa (szintén tanultam egy kicsit), de nyelvtanilag az is hajaz rá, plusz kicsit a holland. Ezeket mindenképp ajánlom, ha bele akarsz úgy vágni egy másik nyelvbe, hogy az angolra akarsz alapozni!


Sok sikert hozzá!

2018. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Gratulálok utolsó :D Ennyi hülyeséget. Ennyi erővel tanulhat kínait meg japánt is, vannak benne angol szavak, alig üt el a nyelvtan, és ki is lehet belőle indulni.


Istenem.

2018. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 GombaPorkolt ***** válasza:
100%
Hát csak mivel az angol, sévd, német, norvég, stb egy nyelvcsaládból származik (közös ősi nyelv: óizlandi, vagy Old Norse), ezért van is alapja annak, amit mondtam. Nyelvész vagyok, tudom, miről beszélek, és tapasztalatból is beszélek, mennyire hasonlóak ezek a nyelvek egymáshoz. Szeretem és bírom a kritikát, de csak akkor, ha úgy kritizálnak, hogy előtte legalább tájékozódnak arról, miről van szó, és úgy szólalnak meg.
2018. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gomba Porkolt jol mondja, utana neztem azota:D de amugy aki a japanosat mondta, igaza van.. japan nyelvtana szinte egyezik a magyarral, csak ag irasrendszer nehez benne!
2018. júl. 27. 16:24
 7/9 A kérdező kommentje:
*az
2018. júl. 27. 16:24
 8/9 A kérdező kommentje:
Aj, most megkivantam a gomba porkoltet...
2018. júl. 27. 16:24
 9/9 GombaPorkolt ***** válasza:
100%
A japán is jó nyelv, csak elég nehézkes lesz egy idő után, tapasztalatom szerint olyan N2 szinttől (C1) felfelé elég magolós és komoly erőfeszítést igényel, meg a nyakatekert jelzői mellékmondatain azért elrágódik az ember nem 2 percet... De szép nyelv :D (japán-magyar fordítóit végzek)
2018. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!