Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni egy új nyelvet és sokat vacilálok a spanyol és a francia között. Valaki esteleg segítene választani? Melyiknek veszem jobban hasznát? Mindkettőhöz nagyon ragaszkodom előre is nagyon köszönöm! :)

17/L



2018. júl. 28. 14:02
 1/5 GombaPorkolt ***** válasza:
100%
A spanyolnak könnyebb a kiejtése mérföldekkel, mint a franciának, így ha azzal nem akarsz sokat szenvedni, a spanyolt ajánlom. Ha tolmács vagy fordítói pályán gondolkozol, bár a francia az Unió egyik alapító hivatalos nyelve és ügyintéző nyelve, a spanyol is ugyanannyira fontos itt is és Amerikában is, sőt, azt még többen beszélik, így az talán jobban megéri. Viszont amelyiket szeretnéd a legjobban, azt tanuld! Ha az egyiket megtanulod, utána kis erőbefektetéssel a másik is meglesz nevetve, mivel egy nyelvcsalád.
2018. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 😊
2018. júl. 28. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehezseget tekintve a spanyol konnyebb tenyleg. En imadom a spanyolt, mindig is meg akartam tanulni, ezert is vagtam bele 15 eve. Azota mar folyekonyan beszelem, es kint elek Spanyolorszagban.
2018. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszönöm :))
2018. júl. 30. 11:16
 5/5 anonim válasza:

A spanyol egy nagyon jó nyelv, nem véletlenül választottam azt anno.

Az alapokat nagyon könnyen el lehet sajátítani, de ha tényleg érdekel utána sem lesz nagy gond.

A francia jóval bonyolultabb nyelv.

A spanyolt többen beszélik világszerte, hiszen Dél-Amerikában sok helyen anyanyelv.

Bármelyiket választod jól fogsz járni, de szerintem a spanyol élvezetesebb, pörgősebb, valamint a kultúra is rendkívül érdekes.

2018. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!