Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg folyékonya...

Hogyan tanuljak meg folyékonyan angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módszerek segítenének nekem folyékonyan angolul beszélni. Az igeidő közül az összeset tudom, jól is megy az angol (mindig ötös vagyok belőle) csak ha megnézek akár egy interjút angolul, felét értem, felét nem. Elkezdtem nézni az agymenőket angolul, magyar felirattal, letöltöttem egy alkalmazást, de kíváncsi lennék arra, hogy mivel lehetne mégjobban elérni azt, hogy tudjak folyékonyul angolul beszélni. Előre is köszönöm a válaszokat!!!

#nyelvtanulás #angol #folyékony angol
2018. aug. 1. 13:28
 1/5 anonim válasza:
100%

Gyakorlással! Rengeteg gyakorlással!

Máshogy ez nem fog menni, bocs. Hiába tudod akár az összes nyelvtani szabályt, ahhoz kell a rutin, hogy gondolkodás nélkül a megfelelő szerkezeteket, szavakat használd. Gyakorlatilag ettől lesz folyékony a beszéded, ha nem kell nekiállnod mondat közepén gondolkodni, hogy "na ezt most hogy lehetne a legpontosabban kifejezni?". Ehhez pedig csak egy irány létezik, lsd fentebb!

2018. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszélni nem fogsz tudni attól, hogy angolul nézel valamit. Persze a szókincsed bővülni fog, megérted a beszédet, meg a kiejtésed egy kicsit, de nagyjából ennyi. Beszélni úgy tanulsz meg, ahogy anno 1-2 évesen elkezdtél. Beszélni kell. Sokat. Rengeteg emberrel lehet akár neten is, akár magánangol tanárral, vagy magadban is beszélhetsz, hogy gyakorold a kiejtést.
2018. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sokszor szoktam magamban angolul gondolkodni például... Lehet letöltök majd egy olyan alkalmazást, ahol tudok rendszeresen beszélni angol anyanyelvűekkel. köszönöm szépen a válaszokat! (:
2018. aug. 1. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokat segit, ha angolul nezel/hallgatsz dolgokat.

Van egy csomo podcast, meg meg tobb olyan youtube csatorna, ahol a kep csak illusztracio (latod, ahogy beszel valaki, vagy csak logo van), jopar ilyet kovetek. Letoltom a telefonomra, es pl. utazas/gepezes kozben hallgatom. Plusz idot nem vesz el, segit angolul gondolkodni, javitja a szokincsemet, es - mert erdekes temakat valasztok magamnak - meg hasznos is.


Persze a kiejtesemen ez pont nem segit, ahhoz beszelni is kellene.

2018. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (:
2018. aug. 3. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!