Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csiszolgassam az angolt...

Csiszolgassam az angolt tovább vagy tanuljak új nyelvet?

Figyelt kérdés

Felsőfokúm megvan angolból. Jól beszélek, bár messze sem tökéletesen. Csiszolgassam még, vagy kezdjek el mást tanulni? Mivel járok jobban? C2es angollal vagy C1es angollal és még egy nyelvvel mondjuk B2 szinten? Felvételihez már nem kell, és diplomához sem. Ti mit gondoltok? Vágjak bele egy másikba vagy még javítgassam az angolom, mert az fontos hogy nagyon jól menjen?


Ha másik nyelv akkor melyiknek van értelme?



2018. aug. 8. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak a nyelvnek van értelme, ami érdekel. Ha már ilyen magas szintre eljutottál angolból, innen már nehéz feljebb jutni, legalábbis én így vagyok vele. Szerintem a felsőfok bőven elég, ha emellett jól tudod használni beszédben is, akkor nyugodtan kezdj el másikat. Én olaszt kezdtem el utána, de a némettel vagy a spanyollal többre lehet menni.
2018. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet egyszerre a kettőt?


A csiszolgatás arról szól, hogy sokat olvasol, filmezel, beszélsz. Ez mind lehet kikapcsolódás.


Az új nyelv tanulása emellett simán megférhet.

2018. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy lehet egymás mellett a kettőt csinálni. Az angolt ne hagyd abba, mert elég gyorsan meg tud kopni.

Olyan nyelvet válassz, ami érdekel.

2018. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Carragher_x ***** válasza:
Tanulj angolul egy másik nyelvet és probléma megoldva.
2018. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem szabad felhagyni a csiszolgatassal vagy az aktiv tanulassal. Sot, a felsofoku utan is meg rengeteget lehet feljodni, s kell is. en 8 eve tettem le a felsot, azt hittem hu nagyon jol megy. De azota, hogy tovabb nyomtam, rajottem, hogy bar tenyleg szep tudas szintet jelent, de a hatar a felett is a csillagos eg. Szoval ne hagyd abba, keress uj tanulasi modszereket, hogy az anyanyelvi szint fele tolhasd magad. Mellette persze mast is tanulhatsz, akar parhuzamosan. En egy ideje a japant nyomom igy, es nem reg a thai nyelvbe is belefogtam. a lenyeg hogy legyen egy allando ritmusod es ne hanyagold el oket.
2018. aug. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogyan folytattad a felsőfokú után a tanulást? Milyen technikával fejlődtél?
2018. aug. 15. 07:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a leghatásosabb, ha továbbra is napi rendszerességgel olvasol és kommunikálsz. Viszont ilyenkor iktass be olyan alkalmakat, amikor nem arra mész, hogy minél többet olvass, hanem az ismeretlen szavakat vagy az olyanokat, amiknek az adott kontexusban nem tiszta a jelentése, kiírod egy füzetbe, aztán készítesz szókártyákat. Én régen nem tulajdonítottam elég értéket a szókártyáknak, pedig a szókincs memorizálásához elengedhetetlenek szerintem. Mármint ha hatásosan akarjuk csinálni. Hiszen ezekkel a kártyákkal akár szórakoztató módon is lehet tanulni. Ezután érdemes még magunktól szöveget írni. Esetleg a mindennapi dolgainkról, vagy akár cikkeket írni különböző témákban. Persze a hallott szövegértésről sem szabad megfeledkezni. Filmek, vizsga anyagok, különböző youtubeos tartalmak. De azért arra vigyázni kell, hogy még az angol anyanyelvűek is tévedhetnek.
2018. aug. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!