Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magántanárral vagy tanfolyamok...

Magántanárral vagy tanfolyamok segítségével lehet gyorsabban eljutni a középfokú nyelvvizsgáig? Melyik a hatásosabb?

Figyelt kérdés

Hali, szeptembertől leszek másodéves hallgató a saját egyetememen és a helyzet az, hogy ha lehet, akkor minél hamarabb elkezdenék angol mellé egy másik nyelvet is tanulni, ugyanis az alapszakon a diplomához még elég egy sima középfokú nyelvvizsga, de a saját területem mesterszakjain már egy másik nyelvből is kell minimum egy középfokú nyelvvizsga.


Én németül tanulnék még meg, csak szinte a 0-ról indulnék, mert én anno egy szakközépiskolában tanultam és ott nem igazán foglalkoztak a nyelvtanulással.


Mindent félretéve, hogyha most szeptembertől elkezdenék az egyetem mellett németül tanulni, akkor ha komolyan veszem, van rá esély arra, hogy kb 3 év múlva letudjam belőle rakni a középfokú nyelvvizsgát? (Ha minden jól megy, akkor 2022 nyarán szerzem meg a mesterdiplomámat, de ha lehet legkésőbb 2021 végéig leraknám belőle a középfokút)

És Budapesten tudtok esetleg olyan nyelviskolákat vagy magántanárokat mondani, akiknek a segítségével hatékonyan menne a nyelvtanulás?



2018. aug. 12. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3 év alatt mennie kell. Nyilván a magántanár a leghatékonyabb tanulási mód. Amúgy gratulálok, hogy van egy saját egyetemed.
2018. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaaa nem úgy értettem, akkor ezek szerint véletlenül elírtam! :D


ELTE-s vagyok, de nem a saját egyetemem, hanem csak oda járok! :)

2018. aug. 12. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
3 év alatt szerintem simán menni fog. Magántanárral nyilván hatékonyabb, de jóval drágább is. Ha tökkezdő vagy, és amúgy szorgalmas, akkor szerintem először járj egy kezdő tanfolyamra. Ha már itt-ott összevissza tanultál volna németül, de sok lyuk lenne a tudásodban, akkor lenne érdemes a magántanárt megfontolni, mert lyukfoltozásra kevésbé jó a tanfolyam. Ahova én járok (a munkahelyem fizet egy nyelvtanárt), ott a tanárnőnek lényegében korlátlan mennyiségben küldhetünk házi feladatokat, megoldott gyakorlófeladatokat, és kijavítja a tanárnő, így egy szorgalmas embernek a csoportos tanfolyam is nagyon hatékony lehet. Nyilván azért működik ez így, mert a többség nem túl szorgalmas, így nincs túl sok dolga a tanárnőnek, szorgalmas diákot meg amúgy is jó tanítani.
2018. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó köszi. Először megnézem hogy a leendő órarendem alapján vannak e olyan szabad vagy lyukas helyek, amikor épp nem vagyok előadáson és ráérnék és ha igen, akkor úgy először tanfolyamra mennék, ha nem akkor még B verziónak ott van a magántanár is.
2018. aug. 12. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!