Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy tanultatok meg angolul?

Ti hogy tanultatok meg angolul?

Figyelt kérdés
Hogyha hallgatok valami zenét,beszédet,interjút nem hallom ki a szavakat csak néhányat.Meg ti amikor beszéltek angolul,vagy mondtatot alkottok először átgondolod magyarul, vagy egyből mondod angolul?Vagy ha valakivel beszélsz angolul amit mondd le fordítod magyarra?Vagy ti hogy csináljátok? Meg akarok tanulni angolul,nagyon fontos lenne,kérlek segítsetek,adjatok tanácsot.

2018. aug. 15. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A beszédértés nekem is a legnehezebb, mivel mindig felirattal nézek angol nyelvű filmet (néha megpróbálom anélkül, de kimarad pár szó és zavar, a képet is kéne nézni... sok), tanulni pedig olvasással tanultam, az iskolában is alig mondtam pár mondatot... Világos, hogy ez a rész megy rosszul. Az amerikai angol kiejtés eleve más, ez is bekavar filmeknél.


Ha beszélek vagy írok, eleve angolul alkotom meg a mondatot. Igazából a gondolataim egy része élből angolul van és néha a családi laza környezetben kimondott magyar mondataimban is van angol, mert késik a magyar szó vagy egyszerűen csak angol megfelelője van annak, amit mondani akarok. Túlságosan kétnyelvű vagyok már.


Ennek megfelelően nem fordítok magyarra, a rendes, nem szavakkal kifejezett jelentésére fordítom rögtön. Pokolian lassítana a magyarra/magyarról fordítgatás, nem hiszem, hogy ilyet csinálnak emberek, ha már gyakorlottak. Én napi órákat olvasok angolul és évtizedek óta használom a nyelvet. De azért már eléggé az elején is ez volt.

2018. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A New English File könyvek leckéi, szóanyaga szerintem a legjobb. Ez az Oxford Egyetem módszere. Az 1 hónapos intenzív tanfolyamok nagyon jók, Cosmopolitan nyelviskolában voltam B2 felkészítőn (nyelvvizsgáim már régóta megvannak, ismételni mentem két munka közt), csak ajánlani tudom őket, érdemes megnézned Facebook értékeléseiket.


Angol nyelvű weboldalakat kb. napi egy órát olvasok. Ipaden alap, hogy ha ráklikkelrk egy szóra, akkor keresi az egynyelvű Oxford Dictonary-ben.

Hetente kb. 10 órányi angol nyelvű filmet, sorozatot nézek angol felirattal Netfixen(mást nem is Tv-zek).


(Munkában, társaságban összesen csak havi kb. 10 órában használom az angolt.)

2018. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanfolyamon
2018. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!