Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakgimnáziumi tanulók, ti...

Szakgimnáziumi tanulók, ti melyik német tankönyvet használjátok?

Figyelt kérdés
Légyszi osztályt is írjatok és hogy mennyire vagytok elégedettek a tankönyvvel.

2018. aug. 15. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én gimnáziumban tanulok, de egy szakgimnáziumban tanuló barátomék is ugyanabból tanulnak mint mi. Ez a Kon-Takt 1 volt 9-ben, a Kon-Takt 2 10-ben. Nincs semmi bajom a tankönyvvel, de szerintem vannak jobbak is. Pl nyelvtanfolyamon a Schritte Internationalt használjuk
2018. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én otthoni tanuláshoz ( gondolom ezért kérdezed, mert a tankönyvet suliban nem a tanuló választja meg) a német nyelvtani ABC című könyvet ajanlom nagyon!:)

En is abból tanultam itthon gimi mellett (elég gyenge a 2.nyelv tanítása) és nagyon bevált, most megyek majd nyelvvizsgazni( remelem meglesz:)

Nagyon jól elmagyarázza, az alapoktól kezdve. Megoldókulcs netről letölthető.

Szavakat mellette viszont megéri még tanulni, a könyv a nyelvtanra helyez nagyobb hangsúlyt.


Ui: ez tényleg arra szolgál, hogy tanulj. Van benne pár “poén” stb. Amivel erdekesebbe teszik a konyvet, de ne egy tipikus “sulis tankonyvre” szamits, amiben egy fejezeten belul van 30 oriasi kep, ket parbeszed es egy osszekotos feladat...

Sok sikert a tanulashoz!:)

2018. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

start, Unterwegs 1-2.


Teljesen jó volt, de igazából szart sem ér, ha nem HASZNÁLOD a nyelvet.


So, jaaa...

2018. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
2-es a kérdést nem sikerült értelmezned... :D
2018. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Start , Unterwegs könyveket már nem használják. Ezért kérdeztem, hogy jelenleg milyeneket használnak.
2018. aug. 15. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Én (azthiszem) Kekse 1-2 nevű könyvből, illetve aztán egy Ideen nevűből tanultam( zöld színű) eddig. Most leszek végzős. Mindkettőt nagyon gyengének éreztem egyébként.
2018. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!