Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC német b2 nyelvvizsga?

TELC német b2 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Aki esetleg mostanában volt, letudná írni mennyire érezte nehéznek-könnyűnek, a felkészítő könyvekhez képest.

Két könyvből tanulok: 1. Akadémia kiadó- Telc német nyelvvizsga gyakorlófeladatok( telc honlapon is ezt javasoljak)- pirosas sárgás színű

2. Péntek Bernadett-Gárvány Hajnalka: Test- und Übungsbuch Mittelstufe b2 2.kiadás (ezt a honlapon javasolt könyvek között nem írják) -világoszöld színű( ha valaki így jobban emlékezne rá:D

A kérdést azért tettem fel, mert habár a telc honlapon is az 1.könyvet ajánlják, abban a feladat, amit 2017-től változtattak a régi maradt.

A 2.-ban már az új feladat található. De ezt a könyvet valamiért nem hozzák, a felkészülést segítő könyvek között.

Az új feladattól eltekintve, a feladatok összessege egy teszten belül a 2.könyvben nehezebb, mint az 1.-ben.

Az egyikben 60%-65%körülre jön ki az írásbeli eredménye, még a másikban 75%-85%között.

Tehát a különbség érzékelhető. Más feladat nehézségén egyébként 2017-től elvileg nem változtattak (honlap szerint).


Lényeg, ami lényeg:D : Megtudná mondani, aki ezen a vizsgán mostanában volt és esetleg az említett könyvek valamelyikét használta, ahhoz képest a vizsga milyen volt?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat:)



2018. aug. 15. 17:22
 1/1 anonim ***** válasza:
47%

A vizsga könnyű volt, én igazából leszartam az egészet.


A hallást betippeltem, mert ahhoz mindig is sülthülye voltam, a szövegértésen jó szöveg volt (gyerekgondozás - védőnőként nem volt para).

A levelet elbxtam, de így is meglett a %-om.


A szóbelin a kidolgozás max. pontos, de a párbeszéd... hát, a "társnőm" egy kukkot nem tudott, vagy csak izgult, de ott álltam hogy oké, de KETTEN kéne csinálni valamit, ő meg nem szólal meg...

Szóval az másodikra lett meg, mert egyeül nem válthattam meg a világot.

2018. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!