Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a kulonbseg az I can't es...

Miike kérdése:

Mi a kulonbseg az I can't es az I don't kozott?

Figyelt kérdés
Peldaul ha azt hasznalom, hogy "I can't see something", az ugye "Nem latok valamit" de az "I don't see something" is ugyanaz, ha jol sejtem. Megis valami kulonbseg van, mert neha mas reakciot figyelek meg, tehat nem mindegy olykor, hogy fejezem ki magam.

2018. aug. 19. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Inkább anything. Amúgy a 'can' jelentése: tud, képes valamire. Ennélfogva a can-nel a fenti mondat értelme inkább az, hogy nem vagyok képes arra, hogy lássak valamit. Mert rossz a szemem, sötét van, stb. A don't az szimpla tagadás, nem látok semmit, mert nincs ott semmi.
2018. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
21%

Mert az I don't-nál összerakják magukba, hogy mégis mi a francra gondolsz és vágják tovább a jó arcot.


Maradj inkább az I can't-nél...

2018. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oke, mostmart ertem. Koszonom a valaszokat! :-)
2018. aug. 20. 00:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont a see igénél (hear, taste, smell, feel) másról szól ez a történet. Az érzékelés jelentésben continuous helyett a can használatos az éppen folyamatban levő érzékelés jelentésére.
2018. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!