Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tudom hogy készen...

Honnan tudom hogy készen állok a német középfokúra? Mikor ajánlott megcsinálni? Hogyan készültetek fel rá? Milyen tanácsaitok tippeitek vannak?

Figyelt kérdés

9. körül szeretném megcsinálni, van még rá egy évem.Egy év alatt sokat el lehet érni.Milyen ötleteitek vannak?Akkár sorozat, könyv, filmajánlások is jöhetnek.Youtubon is szoktam németvideókat nézni.Most még nyár van de mindennap 1-2 órát próbáltam rá szánni.Suliidőben jobban rászeretnék feküdni a dologra.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 20. 15:13
 1/2 anonim válasza:
Csinálj nyelvvizsga teszteket(amilyen nyelvvizsgát szeretnél), abból tanulhatsz szókincset is. A dw.com oldalon vannak tanulóvideók feladatokkal.
2018. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az lenne a legjobb, ha azt tennéd amit az első válaszoló írt. Nekem az segített nagyon sokat, ha előtte jó sok olyan feladatot megoldottam, ami várható egy nyelvvizsgán. Ezért valóban bővül a szókincsed is, de emellett nagyon fontos, hogy begyakorlod a feladat típusokat is. Ezzel pedig időt nyerhetsz magadnak a vizsgán.

A külön tanár is egy jó ötlet, én jártam és sokat számított. Ő is meg tudja neked mondani, hogy mikor érdemes elmenni próbálkozni. Vagy az iskoládban jelezd a német tanárodnak, hogy szeretnél nyelv vizsgázni és érdeklődj arról, hogy lesz-e próba nyelv vizsga/ próba érettségi németből. Az is sokat segíthet. Hallgass sokat magnót, CD-s feladatokat, de a legfontosabb egyébként a szókincs. Azzal már sikerülhet a szóbeli, persze emellé nagyon fontos, hogy tudd a témák tartalmát. Ha azok megvannak, akkor már csak a szókincseden múlik, hogy tudsz-e róluk beszélni.

Ja, és a feladatok megoldásával, te magad is láthatod, hogy mennyire vagy felkészült. Minél jobban sikerülnek, annál biztosabb lehetsz abban, hogy élesben is menni fog. És igen valóban fontos a rá szánt idő. Ha nem iktatsz be rá minimum napi 2-3 órát, nem biztos, hogy elég lesz. Tapasztalatból mondom, meg az ismerőseim elmondása alapján. Főleg ha még másra is kell idő, hogy tanulj... Hajrá! ;)

2018. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!