Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan szókincsbővítő...

Van olyan szókincsbővítő mobil app, ami hasonló rendszerű, mint a Dualingo?

Figyelt kérdés
A Dualingo egy kész katasztrófa. Kb. a közepéig jutottam eddig el, úgy, hogy csak a szintenkénti "összegzőtesztet" oldottam meg (aminél figyelmeztet, hogy "vigyázz nem lesz könnyű" :D), de még a közepén is olyan nevetségesen egyszerű/primitív mondatok vannak, hogy egyszerűen meguntam az egészet (mindezt megkopott középszintű nyelvtudással). Nem is értem, miért annyira népszerű (persze vadidegen új nyelv alapozásához tuti hasznos). Az interaktív szisztémája viszont nagyon jó azzal, hogy játékosan beleveri az ember fejébe éppen ezért arra lennék kíváncsi, hogy van-e hasonló jellegű alkalmazás csak éppen szavakkal/szókincsbővítő kifejezésekkel? Tudom, hogy a neten vannak mindenféle szókártyák, de egyrészt inkoherens módon vannak szétszórva rengeteg helyen és nem tudom melyiket tanuljam (1000 vs 3000 vs 5000 most important word), másrészt nagyon spártai és csak a monoton ismételgetésen alapszik, valamint nem is tudom annyira ellenőrizni, hogy még emlékszem-e, de egy app bármikor figyelmeztet (mint a Dualingo), hogy ideje átismételni a korábban tanultakat, főleg azokat amikre rendre nem emlékszem. Tudtok ilyen interaktív szókincsfejlesztő alkalmazásokat mondani?

2018. aug. 21. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
A Memrise-t ajánlom.
2018. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Anki (saját paklikat tudsz csinálni - ez a leghatékonyabb) és persze, hogy SRS alapján működik.


Memrise is jó, de az Ankit jobban szeretem.


A Duolingo csak játék. Tanulni szinte semmit nem lehet vele.

2018. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Anki (saját paklikat tudsz csinálni"


És itt a másik probléma, amit nem említettem. Saját magam nem akarok készíteni, mert így is iszonyat időigényes, hanem csak célirányosan megtanulni azon kifejezéseket, amelyek fontosak egy erős középszinthez. Igazából olyan app lenne az álmom, ami ugyanúgy ismételgeti - egy-egy kiragadott mondat példáján keresztül - mint a Duolingo és ezáltal nemcsak monoton tanulnám a dolgokat.

2018. aug. 21. 22:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokkal hatékonyabban haladsz saját paklival. Ebbe nem merülök bele, de 4 nyelvet tanultam így, ezért biztosan mondhatom, hogy az "egyen szószedetek" kevésbé hatékonyak. Amit időspórolásnak tartasz, pont, hogy nem az. Fontold meg!


Amúgy (sajnos) Anki-hoz is tudsz letölteni kész paklikat. Mert más is azt gondolja, hogy így egyszerűbb.

2018. aug. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fun Easy Learn.
2018. aug. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Na végre, letöltöttem és valami ilyesmire gondoltam. Köszi. DE! Ebben a programban vannak kifejezések? Mert én csak témakörökre lebontott szavakat látok. Nekem igazából az ilyen "to be charge of", "in terms of" meg hasonló agyzsibbasztó kifejezések gyakorlására kellene valami hasonló hatékony szisztéma, mint amit a duolingo vagy az általad említett progi kínál. Szép dolog, hogy tudom az összes gyümölcs nevét csak a való életben semmire nem fogok ezekkel menni ha ki akarom nyögni a gondolataimat. Mi ezeknek a neve angolul? Expressions, igaz?
2018. aug. 22. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Igen, ebben csak témakörökre lebontott szavak vannak, én olaszból használtam, mert nekem ez volt a második nyelv és könnyebb volt így begyakorolni. Viszont arra tényleg nem jó, amit te szeretnél, mert nem kifejezések vannak. Olyat pedig nem ismerek.
2018. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2018. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Két téma is van, ami neked hasznos lehet:

phrasal verbs: amikor a megváltozik a vonzattól a jelentés

collocations: melyik szónak mi a vonzata


A memrise-ban találsz ilyen gyűjteményeket és a játékossága is ugyanúgy megvan. A régieket újra meg újra ismételteti, hogy ne felejtsd el.


Én németül tanultam vele. Voltak példamondatok, képek és még anyanyelvűek ki is ejtették a szavakat abban a gyűjteményben, amit kiválasztottam. Mellesleg egy könyv szólistája volt (a könyvet is megvettem).

2018. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Quizlet :)
2018. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!