Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most leszek 12. -es és jó...

Most leszek 12. -es és jó lenne még egy kis plusz pont majd, szerintetek reális lenne hogy tavaszig megtanuljak eszperantóul olyan szinten hogy középfokú nyelvvizsgát tegyek belőle?

Figyelt kérdés
Csak nemrégiben bukkantam rá erre a nyelvre még a nullán vagyok de olvastam hogy nagyon csekély idő alatt elsajátítható ha odateszi magát az ember ,ha jól tudom az eszperantó nyelvvizsga is ugyanúgy 28 pont mint más nyelvből. Emellett mennyi idővel lehet maximum az érettségi, évvége előtt nyelvvizsgát tenni hogy beleszámítson a pontokba? Köszönöm a válaszokat, megköszönném ha mondanátok még példákat hogy otthonról mivel tudom a leghatékonyabban megtanulni. :D

2018. aug. 22. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen dokumentumot július 11-ig tölthetsz majd fel a felvire, szóval a nyelvvizsgának legkésőbb június végén már nálad kell lennie. Azt is kalkuláld bele, hogy 2-3 hét, mire meglesz az eredmény, szóval május végén, június elején kell legkésőbb vizsgáznod, persze csak ha lesz időpont akkor. Egyébként csak ebből a nyelvből gondoltál nyelvvizsgát csinálni? Mert oké, hogy pontot ér, de később, amikor már dolgozol, nem sokat fog érni.
2018. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
angolból már tettem középfokút idén de abból fogok emeltezni szóval úgy az angol nem ér plusz pontot :/
2018. aug. 22. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
És mi a másik nyelv?
2018. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mármint, amit a gimiben tanulsz.
2018. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Francia de az felejtős xd
2018. aug. 22. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha az egesz nyarad raszanod, azt mondanam talan. De igy ez eleg bator terv. Ha mas tantargyat tanulsz, a nyelvre nem marad idod. Ha a nyelvet nem tanulod, hanem torizel, az sem jo:/

Ha ugy dontesz bele vagsz, keves szabadidod lesz:/ de ettol fuggetlenul sok sikert kivanok!

Nyelvvizsgatol 1honap az eredmeny, illetve ujabb egy honap a bizonyitvany kiallitasa. Tehat legkesobb aprilis elejen. Ami osszesen 7honap.

Sok kitartast kivanok!:)

2018. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

A középfokú nyelvvizsgáig kb. 100-150 óra tanulás szükséges. Ha heti 4-5 órát rá tudsz szánni, akkor igen, meg lehet tanulni fél év alatt eszperantóul.


Kezdetnek, a nyelvvel való ismerkedéshez ajánlom a Kurso de Esperanto nevű nyelvtanulóprogramot, ez ingyen letölthető: [link]


A [link] oldalon szintén találsz ingyenes internetes nyelvtanfolyamot.


Itt találsz egy részletes összefoglalót arról, hol lehet eszperantul tanulni: [link]


Az is sokat tud emelni a nyelvtudáson, ha részt veszel személyesen egy eszperantó rendezvényen, ahol egy hétig éjjel-nappal eszperantóul beszélnek. A rendezvények listáját itt találod: [link]

Ezek közül a következő fél évben leginkább a JES-t ajánlom: [link]

Ez 2018.12.28-2019.01.04-ig lesz Németországban, Berlin közelében.


Facebookon jelentkezz a Virtuális Eszperantó Klub csoportba, ha bármi kérdésed van, ott tudnak segíteni.

2018. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt se könnyű megtanulni. Sztem 1 év kell hozzá.
2019. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!