Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A gimnázium hányadik osztályáb...

A gimnázium hányadik osztályában érdemes nyelvvizsgát tenni? (ha KETTŐT tervezel)

Figyelt kérdés

Jelenleg 10.-es leszek és februárban fogom megpróbálni letenni az első nyelvvizsgámat, angolból B2 szinten. A második nyelvem a német, amit ugyan csak 1 éve tanulok,(kezdő csoportban) nagyon kitartó és szorgalmas vagyok, tudom, hogy még keveset tudok németül, viszont a többletpontok miatt két középfokút szeretnék,és a tanáraim szerint a második nyelvvizsgát 11.-ben érdemes.

Valakinek van személyes tapasztalata a témával kapcsolatban?

Mennyire tartjátok kivitelizhetőnek a német középfokút ilyen rövid idő alatt?



2018. aug. 24. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Én kicsit elhúztam, most leszek 12.-es, szeptemberben megyek angolra :D

Szerintem amúgy egy második nyelvre minimum 3 évet rá kell szánni. A legideálisabb a németre majd akkor lenne ha végzős leszel.

2018. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
10ben középfokú angol, 11ben felsőfokú angol, 12ben közép német. Én ezt a tervet követem, szurkolj 😅
2018. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
A legkorábban, amikor le tudod őket tenni. Nem érdemes halogatni.
2018. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Én 9.-ben, 11.-ben és 12.-ben nyelvvizsgáztam, mindegyik nyelvemből középfokon, szóval nyugi, nem lehetetlen a két nyelvvizsga. :)
2018. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Többen is írtátok hogy 12.-ben is mehetnék, viszont elég húzós lesz az az évem, ugyanis 2 emelt szintű érettségit fogok tenni (biosz, kémia), úgyhogy az egyáltalán nem kivitelezhető számomra.
2018. aug. 25. 00:16
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Az angol középfokú nálunk is terv tizedikre, viszont a második nyelvben csak 12-re reménykedem. Én is úgy gondolom hogy egy felsőfokú angol könnyebben mehet 11-ben.
2018. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

10.-ben nyelvvizsgáztam angolból (B2) 90%.

11.-ben érettségi (közép) 98%.

A németet kicsit sajnálom, hogy nem csináltam meg anno, 11.-ben/után lett volna ideális. 12.-re ne nagyon hagyj ilyeneket, ha lehet!

2018. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Fontos még, hogy a munkahelyeken nyelveknél nem nagyon nézik a papírt. Inkább letesztelnek, mert én is ismerek olyat, akinek van nyelvvizsgája, de azóta nem foglalkozik a nyelvvel, így tudása kb egyenlő a 0-val. (Fordítottat is.)

Norvég ismerősöm pl nem is tudta mi az a nyelvvizsga, ott természetes, hogy tanulsz, és aztán meg beszéled, ha meg nem akkor meg úgysem mondod, hogy beszéled. Igaz nekik jóval könnyebb az angol. De akkor is szerintem ez a "nyelvvizsga" nagyon egy kádári dolog...

2018. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Minél korábban javaslom, én 8. után középfokúztam angolból, és most 10. után felső :D


Egyik évfolyamtársam 2 éve tanul második nyelvként németet, ő rászánta a nyarat, és ma vizsgázik B2 szinten - bár angol felsője is megvan már, szóval mindenképp meg lehet csinálni - bár én nem tudtam volna az egész nyaramat erre szentelni.


Szóval ha 2 középfokút szeretnél, akkor szerintem első nyelvből mindenképp próbáld meg hamar, és akkor a későbbiekben jobban koncentrálhatsz a németre. (Őszintén, mióta két nyelvet tanulok, úgy érzem, kevésbé fejlődik az első nyelvem :D)


Sok sikert!

2018. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az utolsóra reagálva nekem nem probléma egy nyarat nyelvtanulásra szentelni, idén is így cselekedtem viszont most ugye az angol a célnyelv.
2018. aug. 25. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!