Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet kezdjek el...

Milyen nyelvet kezdjek el tanulni az angol mellett?

Figyelt kérdés

Francia, Német, Olasz, Spanyol és talán Német.

A franciát szeretném, de lehet jó érvekkel megtudtok győzni.



2018. szept. 4. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a franciát szeretnéd akkor tanuld azt. Igazából ha tudsz angolul mindegy mellette ezek közül melyiket választod. Ha nincs konkrét célod vele (kiköltözni X országba, Y tulajdonú cégnél dolgozni) akkor azt tanuld ami a legszimpatikusabb.


Ha választani kéne én a németet tanulnám, mert osztrákokhoz lehetne menni vele dolgoznii vagy itthon is sok a német tulajdonú cég ahol ez a nyelv előny. Viszont a nyelvtana borzalmas, úgyhogy hiába hasznos nem túl élvezetes tanulni.

2018. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Magyarország természetes elsőszámú gazdasági szövetségese Németország. A legtöbb, hazánkban üzemelő külföldi cég német. Németország és Ausztria a legfontosabb célországok, ha külföldön szeretnél tanulni vagy dolgozni. Németországban az egyetemek ingyenesek.


Konklúzió: német.

2018. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ellenérv: A német nem ensz nyelv. És többnyire nincs szükség rá a velük való munkában. Dolgoztam már az Audi-val, illetve szakmai pozícióban egy német városban is, pedig kb. csak döner-t tudok rendelni németül. Francia/Spanyol meg klasszikusan olyan nyelvek amiket utazáshoz használsz a világ harmadán, amúgy pedig nem sok hasznuk van, hacsak nem olyan pozícióba kerülsz.


Egyébként praktikus okokból a Kínai a legjobb választás.

2018. szept. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én olaszt kezdtem el tanulni a gimiben az angol után, könnyen tanulható, ha érdekel.
2018. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha még alkalmas: franciát angol után könnyebb, nagyon sok hasonlóság van a kettő között. Én is franciát tanulok 2. nyelvként (angol után) és imádom :)

Német tényleg nem egy szép nyelv, viszont az tény, hogy hasznos (csak úgy, mint a spanyol)

Angol után tényleg nem oszt-nem szoroz annyira, mint ha első nyelvet választanál

2018. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!