Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nekem van egy középfokú...

Ha nekem van egy középfokú angol nyelvizsgám, nekem attol még kell érettségit csinálnom (azt is közép szinten)?

Figyelt kérdés

Csak mert egyik tanár ezt mondja a másik mást.

Az angol tanárom azt mondja kell, a felkészítő tanárom viszont azt hogy nem. Most akkor mi van? Ki mit tud? Hogy van ez?



2018. szept. 6. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kell egy idegen nyelvből érettségizned. Fordítva viszont igaz az, hogy ha van egy 5-ős szintre megírt emelt szintű nyelvvizsgád, akkor az középfokú nyelvvizsgának felel meg.

Olyan, hogy a nyelvvizsga kiváltja az érettségit csak a régi rendszerben volt, 2005-óta nincs ilyen.

2018. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*ha van egy 5-ős szintre megírt emelt szintű érettségid, akkor az középfokú nyelvvizsgának felel meg.


bocs a figyelmetlenségért

2018. szept. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Régebben kiváltotta a nyelvvizsga az érettségit, de most már nem, akár van középfokú nyelvvizsgád, akár nincs, érettségizni muszáj. Pedig nekem is könnyebb lenne, ha elég lenne a nyelvvizsga :/ (11.-es gimnazista vagyok)


Az viszont lehetséges, hogy a 60% felett megírt emelt szintű érettségi kiváltsa a nyelvvizsgát. A 60% felett megírt emelt érettségi államilag elismert nyelvvizsgának számít. Ez viszont téged nem érint, mivel már megvan a középfokú nyelvvizsgád.

2018. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2018. szept. 7. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!