Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát érdemes...

Egyetlen_csaszarno kérdése:

Melyik nyelvvizsgát érdemes választanom és, hogyan készülhetek fel egyedül?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok jó lenne az érettségi előtt letetennem a nyelvbizsgát, de nem tudom, hogyan.

2018. szept. 7. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is hülyeségnek tartottam, de tényleg nagyon sokat kell olvasni és szótárazni meg a szerkezeteket is megállapítani.

Kezdd mondjuk Oxford regényekkel, van a neten.

Ott szintekre van leosztva.

2018. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Válassz ki egy nyelvvizsgát, az ECL pl könnyű. Gyakorold a konkrét feladatsorokat, van is minta a neten, plusz beszerezhetőek felkészítő könyvek. Pár órát vehetsz magántanárnál, aki átnézi a leveleidet, és beszélgettek kicsit.

Ezeket a tippeket egy nyelvtanártól kaptam, így tettem le 3 nyelvvizsgát, nálam bevált. Viszont ha nincs meg az alap szókincsed és nyelvtani tudásod, előbb azon kell dolgozni.

2018. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézhetsz ted talkot is youtube on

Vagy próbálj meg kézzel írva másolni szövegeket, van akinek ez jön be.

Van rengeteg nyelvtanulós videó, keress rá how to learn english kulcsszóval, találd meg a saját módszeredet. De igen, lehet önállóan is készülni.

2018. szept. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen szinten vagy jelenleg. Milyen szintű könyvből tanulsz az iskolában és hányas voltál év végén?
2018. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha utálsz szótárazni, magyarról angolra fordítani, akkor ECL-re menj, ott nincs szótár, és nem kell magyarból se fordítani, mivel egynyelvű vizsga. Ha viszont tesztekre izgulsz, szótárral alszol, és oda-vissza akarsz fordítgatni akkor olyanra menj. Az ECL írásbeli nem nehéz, de fejből kell dolgozni. Kinek mi fekszik jobban.
2018. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!