Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszban mikor használjuk a...

Olaszban mikor használjuk a "quelli" mutató névmást?

Figyelt kérdés

Magamtól tanulom a nyelvet, és ez nem igazán tiszta. A nyelvkönyv, amiből tanulok nem írja, és a neten sem találtam rá magyarázatot. Azt tudom, hogy hímnem többesszám, de nem értem, hogy mikor használjuk pontosan.

Pl: Quali pantaloni preferisci, questi qui o quelli neri? -> itt miért nem quei van a quelli helyett?

Előre is köszönöm a választ!:)



2018. szept. 8. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Mutató névmások ezek. :) Questi->ezek, quelli->azok.


Azért nem quei van, mert mutató névmásnál mindig quello van, a megfelelő számban ragozva.

2018. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Quello többes száma quelli
2018. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
quello többes száma lehet quelli, quei és quegli is. Igazàból magyarul mindegyik jelentése az/azok de leginkàbb példàval tudom szemléltetni. Quello/ quegli utàn mindig jön főnév tehàt pl quei ragazzi sono bravi, quegli studenti sono gentili tehàt azok a fiúk ügyesek, azok a diàkok kedvesek. Quelli pedig konkrétan ràmutat valamire és magàban àll, tehàt ha ràkérdezel melyik gyerekek ügyesek? A vàlasz quelli (azok lesznek) . A quelli után nem àll főnév. Azt nem mondhatod hogy melyik fiúk ügyesek (magyarul fura tudom) ? Quei. csak azt mondhatod quelli . nem tudom mennyire érthető.
2018. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha önállóan áll - quelli,


ha hímnemű főnév előtt, akkor a rövidült alak - quei, quegli

2018. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!