Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszt megérheti tanulni ha a...

Oroszt megérheti tanulni ha a tervem az, hogy Németországba költözök?

Figyelt kérdés

Angolt jól beszélem már, évek óta fejlesztem, szinten tartom stb (felsőfok), németet csak most kezdtem el kb alapfokon vagyok most, Németországba majd 1,5 év múlva fogok költözni. De most lehetőségem lenne még ingyen oroszt is tanulni, kb A2 szintig készítene fel, a következő félévben pedig B1 szintre.


Nem lenne nehéz egyszerre a némettel?

Egyáltalán van értelme, ha úgy is tudom hogy hova akarok menni, és ott nem tudom, hogy az orosz mennyire lehet értékes vagy hasznos..


Valaki tanács? köszönöm előre,


2018. szept. 15. 14:08
 1/5 anonim válasza:
100%

Szerintem több értelme van annak, hogy egy nyelvet használható szinten elsajátítasz, mintha kettőn úgy-ahogy makogsz: a B1 kb. az lenne, hogy alapszinten nagyjából elboldogulsz egy hétköznapi szituációban (bolt, étterem, stb.) de egy kötetlen beszélgetés még nem menne rendesen.


Én a helyedben minden erőmmel a németre összpontosítanék: ha tudod előre, hogy az fog kelleni, szerintem ne oszd meg a figyelmedet. Alapszintről használható fokú nyelvtudást elérni másfél év alatt sem lesz egyszerű, ha mondjuk egyetem vagy munka mellett tanulsz.

2018. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazad van, köszi!
2018. szept. 15. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Németországban nem nagyon éri meg az orosztudás, de egy plusz nyelv tudása bármikor jól jöhet. Szerintem nem lesz nehéz, bár én franciát és angolt tanulok a suliban és mellette még oroszozok, szóval a németről nincs vélemenyem. De sok szerencsét, ha belevágsz. Удачи!/Sok szerencsét!
2018. szept. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze! Ruszkikkal telelett minden orszag! Vixen kivul, nemetre fekudj, M.O-n tanulni a nemetet, konyvbol, masfel ev igazan keves hozza.
2018. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
egyertelmüen elsödlegesen a nemetre koncentralj…. DE ha van ra kapacitasod es lehetöseged az orosz nyelvet elsajatitani elj vele. Nemetorszagban rengeteg orosz lakik, peldaul a környekünkön levö fürdövaros 70% at oroszok vasaroltak fel. Ugyhogy ha masra nem is ismerkedesre hasznalhatod a nyelvet Nemetorszagban is … de akkor mar törökül is tanulhatsz :D :)
2018. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!