Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövőre akarok egyetemre menni...

Jövőre akarok egyetemre menni addig otthon szeretnék angolt tanulni eddig németet tanultam. Egyetemen fogok angolt kezdeni. Gimiben milyen rendszerben tanultok angolt milyen dolgozatok vannak milyen témákból és hogyan?

Figyelt kérdés
Ez szerint akarom tanulni ahogy az iskolában van.
2018. szept. 26. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal egyszerűbb, ha veszel magadnak tankönyveket és azokat csinálod végig. De a legjobb az lenne nyilván, ha tanfolyamra vagy magántanárhoz mennél!
2018. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az iskolafüggő, hogy milyen rendszerben tanítanak egy idegen nyelvet. Pl. én heti 5 órában tanultam, de egy ismerősöm csak heti 3ban, van aki 4ben. Meg az is változó, hogy van-e előkészítő év (0. évfolyam), nekik volt előkészítő év, nekem nem. Amúgy a témák és a dolgozatok ugyanazok mint a németben csak az országgal, kultúrával kapcsolatos témák eltérők, a többi (család, sport, egészséges életmód, szabad idő, vásárlás, környezet stb.)ugyanaz minden nyelvben. A dolgozatok esetében tényleg csak a nyelv a különbség vagyis a szódolgozatban nem német, hanem angol szavakat kérdeznek, a nyelvtan esetében is az, hogy angol nyelvtanból van, de a feladattípusok ugyanazok. De a legegyszerűbb, ha elmész egy könyvesboltba és megnézel egy angol tankönyvet, ott te is láthatod. Valamint ha otthon szeretnél angolt tanulni, akkor szükséged lesz egy tankönyvre.
2018. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!