Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért értem az egyik sorozatot...

Miért értem az egyik sorozatot jobban, minta másikat?

Figyelt kérdés

Meglett a középfokú nyelvvizsgám, így motivált lettem és elkezdtem fejleszteni a hallás értésemet azzal, hogy sorozatokat nézek felirat nélkül. A Big Bang Theory, THe Good Place például elég jól megy, de az End of the fucking world vagy a supernatural meg sokkal rosszabbul. Miért van ez?

Azt értem, hogy nem minden sorozat nyelvezete ugyanolyan nehéz, a kiejtések se egyeznek, de félelmetes, hogy mekkora különbség van.


2018. szept. 30. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az End of the fucking world ben ha jól emlékszem elég szépen beszélnek, de sok a szleng mivel gyerekekről van szó, a Supernatural ben meg csúnya amerikai angollal, elharapva a szavakat, nem csoda, ha nehezen érted :D


Szerintem mindenképp tegyél rá angol feliratot, meg akkor is ha úgy érzed érted

2018. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sitcomokat, mint a Big Bang Theory könnyebb megérteni, mert artikuláltabban és hangosabban beszélnek a színészek, hiszen fontos, hogy a poénok érthetőek legyenek. Sokat egyébként élő közönség előtt is vesznek fel, tehát kvázi színházi előadást nézel, nem tv műsort. Teljesen más egy Suparnatural stílusú sorozat, ahol erre annyira nem figyelnek, a szereplők úgy beszélnek, mint a hétköznapi életben, motyognak, hadarnak, stb. (Zárójelben jegyezném meg, hogy például a magyar szinkron sokszor emiatt is élvezhetetlen, mert a szinkronhangok túlságosan tisztán beszélnek és az ember szinte látja maga előtt, ahogy állnak a studióban és felolvassák a szöveget.) Persze, a különböző dialektusok is sokat számítanak. Én pl a brit angollal vagyok kapcsolatban napi szinten, nekem ez a "normális" angol, és sokszor az amerikai akcentusoknál jobban kell figyeljek. Egyébként gyakorlás kérdése minden, ha kell rakj angol feliratot a filmre.
2018. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem meg nincs meg a nyelvvizsgam de ertek mindent angolul, magyarul mar nem is nezek sorozatokat.
2018. okt. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaj de menő vagy utolsó, sokat segíettél a kérdezőnek, köszi, hogy elmondtad <3
2018. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!