Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti, hogy tanultatok meg...

Ti, hogy tanultatok meg legalább középfokú nyelvizsga szintre angolul?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen nem megy.. :(
2018. szept. 30. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmentem angol nyelvsuliba (Cosmopolitan - imádtam, felsőfokúra felkészítésre is ide fogok jelentkezni amint fix lesz az órarendem), akkor sikerült az írásbelim :)

De a szóbelihez már fizettem egy külön tanárt is, aki heti 1x beszélgetett velem 3-4 hónapig és az is sikerült. Ezt 10 év sikertelen angol tanulás után.

2018. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyszerűen az angol gondolkodás nem megy, 3 hónapja kezdtem újból..alap mondatokkal tisztában vagyok,meg ha olvasni kell akkor oké is, egy két szó miatt nagyjából sejtem miről van szó, de hallás,és hogy én beszéljek angolul az kb kizárt..

itthon minden angol nyelvű a gépem,telefonom,játékok.

és folyamat tanulom,de egyelőre semmi

2018. szept. 30. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gimi végén nyelvvizsgáztam, a nyelvtani részt nagyrészt előtte a suliban tanultam. Viszont nagyon sokat olvastam angolul és néztem feliratos filmeket (angol felirattal egy ideig utána felirat nélkül szimplán angol szinkronnal), ez sokat segített hogy folyamatosan használtam a nyelvet.
2018. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Probálkozom én is ezzel
2018. szept. 30. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Gaál Ottó-féle kreatív nyelvtanulás kombinálva Ankival különösen hatásos, olyanoknál is, akiknek nincs nyelvérzéke.


Ilyesmi szókártyákból való tanulásra gondolok: [link]

2018. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Számomra a végtelen angol tartalom fogyasztása vált be, a nyelvtant mindig érzésre illetve emlékekből csináltam. Valahányszor szembejött egy nehezebb feladat megpróbáltam felidézni hogyan használták ugyan azt a kifejezést (vagy ha nem jutott eszembe példa rá akkor szerkezetett) egy filmben/játékban. Illetve 4-5. osztálytól tanultam angolt, nyelvi tagozatos szakgimibe jártam, így a társalgás része is megvolt hosszú évekig a nyelvnek. (úgy ahogy)
2018. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!