Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Present Perfect és Present...

Present Perfect és Present Perfect Continuous melyik mikor?

Figyelt kérdés

Hali,tanulom a kettő közötti különbséget és ezt találtam.Az lenne a kérdésem hogy itt mi alapján különböztetjük meg a kettőt.

Present Perfect

A múltban kezdődött és befejeződött cselekvésnek a jelenben eredménye van. (I have broken the window.)

Present Perfect Continuous

A múltban kezdődött, a beszéd pillanatában is folyamatban lévő, és ajövőben is folytatódó cselekvés kifejezésére. (I have been waiting for the bus for 2 hours.)


2018. okt. 3. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
igen
2018. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én minden igeidőhöz rajzokat készítettem, jobban megmaradt. Sajátot most nem tudok mutatni, de ilyesmire gondolok:


[link]

2018. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"jövőben is folytatódó"

No, ez azért nem egészen így van:

"jellemzően akkor használjuk, ha a cselekvés/történés a múltban kezdődött és egészen a jelenig folytatódott. A jelenszerű vagy múltszerű használat aszerint válik ketté, hogy a cselekvés még jelenleg is tart-e, vagy pedig nemrégiben végetért. Olykor magából az angol mondatból ez a különbség ki sem derül, csak a szövegkörnyezet igazít el."

"This tense is used for an action which began in the past and is still continuing or has only just finished"

2018. okt. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!