Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel érdemes elkezdeni a...

Mivel érdemes elkezdeni a Japán nyelv tanulsát?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni Japánul tanulni az elején magamtól szeretnék vele ismerkedni. Milyen sorrendbe érdemes tanulni dolgokat? Aki már tanulta esetleg adna ötleteket.?

Angolul beszélek szoval esetleg ha jó oktató videot vagy valami könyvet is ajánlanátok megköszönném. A genkit ismerem nézegettem is de nem tudom hol kéne belekezdeni a dolgokba:)



2018. okt. 3. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Most látom hogy elég sok hiba van az irásomba előre is elnézést érte nem figyeltem eléggé
2018. okt. 3. 19:22
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kell hozzá mindenképpen tanár, ha nem egyetemen csinálod.Egyrészt nehezebb mint a francia legalább 2x-3x, más részt teljesen más kultúra, más írásjelek stb..


De amit még felfedeztünk: a Japán Nagykövetségen régebben-hogy most van-e azt nem tudom, de indított nyelvtanfolyamot, az ára húzós volt, mert egy fél év 100eFt.

2018. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
2+ Hiragana+Katakana, de ott sem mindegy, hogy egyetlen vonalat mikor húzol. Szóval szerintem ez az a nyelv, amit egyedül nem lehet.
2018. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

こんばんは!

Amikor egyedül tanultam otthon, akkor először egy hölgy videóit néztem, aki angolul megtanította az összes hiragana és katakanát és példa szakavat is írt/mondott. Ezt sajnos nem találtam meg, de a kanák egyszerűek, hamar begyakorolhatóak, több app is van például a gyakorlásukra. Azután rátaláltam a következő hölgy csatornájára: [link] és az ő videóiból tanultam, szerintem nagyon jól elmagyarázza, teljesen érthető, szóval őt nagyon ajánlom. Én azóta egyetemen tanulom és jó érzés volt úgy odamenni, hogy az alapokat az ő és más videóiból már elsajátítottam. Emelett az appok még mindig hasznosak! Ha utazok, akkor pl gyakorolhatok a "LingoDeer" alkalmazáson, bár ez néha kicsit túl lassú nekem😅 A "Kanji Study" nevű alkalmazást is nagyon ajánlom, mert benne vannak a kanák is és ráadásul mutatja a vonás sorrendet is, ami nem mindegy. Későbbiekben meg kanjikhoz egy szuper alkalmazás.

2018. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj amúgy a Genki nagyon jó, abból tanulunk és szuperül leír mindent. Minden lecke előtt van szószedet is, szóval tényleg szuper! Ha megtanultad a kanákat, jöhet a genki. Elején még azt hiszem romajival is leírta a kanàkat, aztán az fokozatosan eltűnik és elkezdi belecsempészni a kanjikat(ezeket a tk végében külön felsorolják, amik szerepelnek a szövegekben).A munkafüzet hátuljában van kana és kanji gyakorló is^^
2018. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!