Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvnek venném a...

Melyik nyelvnek venném a legtöbb hasznát?

Figyelt kérdés
Most fogok angolból középfokú nyelvizsgázni (most 8.-os vagyok) és középsuliba vmilyen nyelvi előkészítőre kell mennem. Van angol, német, spanyol meg francia. Ebből az angol kiesik, mert azt már tudom. Melyik nyelvet érné meg legjobban tanulni?

2018. okt. 6. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Német egyértelműen. De azért azt is érdemes figyelembe venni, hogy melyik érdekel, melyik tetszene?

Hasznosság szempontjából német az első, aztán a francia és spanyol kb. ugyanolyan.

2018. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Német egyértelműen, részemről is.


Engem is megtévesztett a középiskola sokrétű nyelvi kínálata, 4 évig nem németeztem, és most próbálom behozni.


Nehéz lesz, kemény lesz, de megéri, mert hasznos. Úgyhogy dönts jól. A franciát/spanyolt később is ellehet kezdeni.

2018. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Ahol németül is beszélnek ott pénz is van. Francia afrika nyelve(Na jó van azért 6 millió kanadai és Monacója meg Belgiumja), spanyol meg 3. vilégbeli Amerikájé. Ha maradsz Európában, akkor német. Ronda, de hasznos. Még talán angolnál is fontosabb, ugasson bárki bármit.Inkább csak illik angolul tudni. Van, hogy minka szempontkából fontos van, hogy nem. Meg persze pénzt KÖLTENI is angolul lehet túristaként.
2018. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Német. Én nemis értem, hogy a spanyol meg a francia miért olyan felkapott, Dél-Amerikában akarsz drogbáró lenni? Mert akkor jól jön, de amúgy semmi haszna. Bár manapság angolul is elég beszélni, pl az angolok többsége nemis tanult soha semmilyen idegen nyelvet, mert nem kell nekik.
2018. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni hogy olaszt is lehet tanulni.
2018. okt. 6. 16:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Német egyértelműen.

- A legtöbb külföldi cég Magyarországon német.

- A legegyszerűbb német nyelvű célországokba kijutni mind tanulni, mind dolgozni.

2018. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!