Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az Origó nyelvvizsga...

Milyen az Origó nyelvvizsga szóbeli része?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy kapok-e időt a témakifejtős résznél? Azt tudom, hogy van képleírás valamint szituációs gyakorlat. Melyek a leggyakrabban előforduló szituációk és képek? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. okt. 7. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs idő, megnézed a két képet, 10mp és választasz, majd beszélgetsz róla. Aztán szituáció - elolvasod, értelmezed és már megy is a játék, nincs rá külön időd.


A leggyakoribb szituációk és képek? Milyen szinten? Alap-, közép-, vagy felsőfok? Amúgy a témakörök listája fent van, kb. azokat érintik. De találkoztunk már fura képekkel, de simán megoldható. Ha tudod a nyelvet, meg tudod csinálni a vizsgát, az Origo-nak szerintem a szóbeli a legkönnyebb része.

2018. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell tőle parázni egyáltalán. Tök mindegy hogy mi van a képen, hagyják hogy arról beszélj ami a kép alapján eszedbe jut. Nekem egy tó partját tisztították/szemetet szedtek angol C1-n tavaly, de nyugodtan beszélhettem a környezetvédelemről úgy általánosságban. Idő valóban nincs, ahogy az életben sincs idő ha kérdeznek, kihúzod a két képet, valóban kb 10 mp alatt választasz és már mehet is a beszélgetés.
2018. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elfelejtettem leírni, hogy angol B2. :)
2018. okt. 7. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pici random beszélgetéssel kezdődik gondolom az is (tapasztalatból mondom, hogy ne viselj pólót amin felirat van :D ), ez a része az irányított beszélgeteés, mert a legtöbbet itt kérdeznek. Aztán jön a kép, itt szinte végig te beszélsz, max kérdeznek az indokokról, hogy miért azt mondod amit. Végül a szituáció, ami leginkább hasonlít a való életben lezajló beszélgetésre, bár nagyrészt itt is inkább csak kérdez a vizsgáztató és ritkán mond ki állításokat. #2 voltam
2018. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Akkor most, szerencse, hogy nincs feliratos pólóm. :D
2018. okt. 7. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
A kép színes ?
2018. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vészes. Vizsgáztatótól is függ, de direkt nem szoktak szívatni.

A hallás utáni szövegértés sokkal nehezebb szerintem.

Amúgy mi volt a sztori a feliratos pólóval? :)

2018. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!