Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet leghamarabb megtanu...

Hogy lehet leghamarabb megtanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Mi a leghatásosabb módszer? Az iskolában tanulok de nem sokat ér szerintem. Megéri elmenni külön angol tanárhoz járni? Mert ott kb 2000-3000 egy alkalom és nem tudom annyival tényleg fejlődök e többet. Egyébként hallottam olyat,hogy ha sok angol filmet nézünk magyar felirattal és tanuljuk a szavakat akkor hamarabb megtanulhatunk egy bizonyos nyelvet. Tényleg ennyire sokat számít, ha angolul nézzük a filmet?

2018. okt. 12. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván minden idő, amit az adott nyelvre fordítasz, segít. A magántanár nagyon hasznos, de drága mulatság. Véletlenszerűen filmet nézni nem a legjobb módszer.
2018. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Iratkozz be tanfolyamra, és tanulni, tanulni és tanulni. Nemcsak az órán leadott anyagot, hanem mindent átnézni, megfejteni, elolvasni, ami csak a kezedbe kerül. A tanfolyam előnye, hogy mások hibáiból is nagyon sokat lehet tanulni
2018. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mi a leghatásosabb módszer?"


Az, hogy beleszületsz.


"Tényleg ennyire sokat számít, ha angolul nézzük a filmet?"


Nyilván igen; minél többet használod, annál jobban fejlődsz, azonban ez csak a megértést segíti. Lehetőség szerint olyan filmet kell választani, amelyik egyszerű nyelvezettel bír (és itt most nem konkrétan a Dóra, a felfedezőre gondolok), és minél jobban megy az adott nyelv, annál nehezebb nyelvezetű filmet tudsz megérteni.

2018. okt. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leghamarabb? Úgy, hogy több időt fordítasz tanulásra, mint ha nem leghamarabb. Tanulásba beleértve mindent, ami a nyelvvel kapcsolatos foglalatosság, a filmnézést is.


Persze, manapság... kérdés, mihez értesz. Amikor én jártam általánosba, akkor a 40 fős osztályból magunkban (és néha nem csak magunkban) kinevettük azt az egyet, aki kínlódott az olvasással. Ma meg egyetemista kérdezi meg, hogy tényleg lehet úgy olvasni, hogy nem mondod ki magadban a szavakat?

2018. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia ! :)

Nem tudom most milyen szinten vagy angolból,de leírom azokat a dolgokat amik nekem legjobban beváltak.

Egy nyelvet csak is akkor tudsz elsajátítani minél hamarabb,ha időt szánsz rá,foglalkozz vele legalább 2-3 órát is naponta.Itt merül fel az a kérdés,hogy hogyan tanulj a lehető leghatásosabban,mindenkinek más vált be,én csak a saját tapasztalataim szeretném veled megosztani.

1.) Hallgass zenéket angol felirattal,ha nem értesz egy adott mondatot vagy szavat akkor keress rá,és jegyzeteld fel.

2.) Olvass,igen az olvasással is lehet tanulni,nekem bevált,a legfontosabb az,hogy próbálj egy olyan olvasmányt találni amiben egyszerűbb kifejezések vannak,ne vágódj egyből a mélyvízibe !Ha nem értesz valamit ismét azt tudom csak írni,keress rá !

3.) A szótanulás,én mindig igyekszem az adott szavat egy történéshez vagy valami hülyeséghez kötni,így könnyebben megtanulom,esetleg a szókártyák is segíthetnek,ha vizuális típus vagy.

4.) Beszélgess ! Nekem ez is sokat segített,ajánlani tudom az Interpals nevezetű oldalt,ahol a világ minden tájáról tudsz emberekkel beszélni,ez kifejezetten nyelvtanulásra van és nem csak angolul lehet tanulni,szívesen segítenek a tanulásban.

5.) A filmnézés is hatásos lehet,de először egy könnyebb nyelvtanú filmet válassz,esetleg még Youtube videókat is nézhetsz,már amelyik van felirattal,amikor pedig már jól megy az angol megpróbálhatod angol felirattal is.

Most ezek jutottak eszembe,még keresgélj a neten,nagyon sok nyelvtanulós oldal van,ingyenesek,fizetősek egyaránt,próbáld ki !

Remélem segítettem kicsikét ! :)

2018. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így kicsit későn de köszönöm mindenkinek a segítséget!
2018. okt. 21. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!