What are they work?

Figyelt kérdés

mi a feladatuk?

ez azt jelenti?


2018. okt. 13. 10:52
 1/10 A kérdező kommentje:
work helyett task inkabb
2018. okt. 13. 10:54
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
What is their task? = Mi a feladatuk?
2018. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
is?
2018. okt. 13. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:
3: Mivel a task egyes számban van, ezért is. Többes számnál lenne are.
2018. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4, az nem úgy lenne, hogy mivel "ők" és az ő feladatuk és emiatt kéne are??


hogy az alany száma dönt?? egyes számokba is van (he is, she is)

többes számnál pedig are (you are, they are, we are)



csak kérdezem

2018. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De itt a feladat az alany... -_-
2018. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6,

oké, köszönöm :D

enyivel is okosabb lettem, nekem a világért nem esett volna le

2018. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

mindenkepp are.

es amugy is helyesen tasks

2018. okt. 13. 11:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A fenti kérdés így helytelen. Olyan lehetne, hogy:

- What are they working on? - Min dolgoznak (jelenleg, ott a szomszéd szobában)? Itt az "are" a "they"-re vonatkozik.

- What do they work/do? - Mit dolgoznak/csinálnak, mi a foglalkozásuk?

- What is their job? - Mi a foglalkozásuk/kiosztott feladatuk? Az "is" a "job"-ra vonatkozik. Általánosságban kérdezünk a munkáról, ezért nem tesszük a foglalkozást többesszámba. Ha többesszámot használnánk (are, jobs), az inkább arra kérdezne rá, több embernek mi a (különböző) foglalkozása. Szövegkörnyezettől függően mindkettő helyes lehet, de csak a megfelelő párban (az are + job helytelen, az are nem a they-re vonatkozik).

- Ha nem hosszan tartó foglalkozásra, hanem aktuálisan kiosztott feladatra akarsz rákérdezni (pl. egy nagytakarításnál milyen feladatott osztott ki a szülő a gyereknek), akkor task-ot kell használni. Én a mi a feladatuk? kérdést úgy fordítanám, hogy what is their task?, feltéve, ha nem tudom, hogy az egyik személy kukta, a másik raktáros, a harmadik takarító, mert akkor bizonyára nem eltérő feladatokat kaptak.

- A magyarban a feladat kétértelmű lehet. Ha egy szerkezet feladatára kérdezel rá (mi a feladata a sebességváltónak?), akkor szerepkörről van inkább szó, ebben az esetben a role használatos.

2018. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszi hogy kifejtetted kiraly
2018. okt. 13. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!