Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat pontosa...

Mit jelent ez a mondat pontosan: "te falta calle para correrme. "? Hiányzik az utcai futás, vagy mi is pontosan?

Figyelt kérdés

2018. okt. 14. 00:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A teljes parbeszed nelkul ezt igy nem lehet megmondani pontosan mire gondolt.
2018. okt. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amugy ertelmetlennek tunik a mondat.
2018. okt. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bár spanyolul nem igazán tudok, csak olaszul, de ez nekem inkább úgy hangzik, hogy "nincs út, hogy hozzám fuss?" Tehát valami szemrehányás féle, hogy miért nem látogatod meg. Persze lehet, hogy tök hülyeséget mondok.
2018. okt. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ilyen mondàs amit nem szó szerint kell venni. Pl. Chilében, a te falta calle azt is jelenti hogy valaki nagyon tapasztalatlan valamiben. A correrme-ben nem vagyok biztos de nekem inkàbb testi kapcsolat jellege van. Vagy szerelmi.
2018. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez inkább egy közmondás, miszerint Engem nem nagyon kaphatsz meg, Rossz útra tévedtél, hogy engem akarsz...de nem biztos:)
2018. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm akkor ez ilyen szemrehányás féle lehet :)
2018. okt. 14. 12:17
 7/11 A kérdező kommentje:
A képéhez tette ki, múltkor is megjegyezte hogy várt rám hogy meglátogassam. Akkor ez lehet ehhez kapcsolódik?
2018. okt. 14. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:

“Te falta calle” szó szerint azt jelenti, hogy “nem tettél meg még elég utat”. Abban az értelemben szokás használni, hogy még kevés valakinek vmiben a tapasztalata.

Te falta calle para correrme: én ezt úgy értem, hogy “kevés ahhoz a tapasztalatod, hogy utolérj”.

2018. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Közben az is eszembe jutott, h a “correr a alguién” jelentheti azt is, h kirúgni vkit. Nem tudom, milyen viszonyban vagytok, de azt is jelentheti ez a mondat, h “Kevés vagy te ahhoz, h kirúgj.”

8-as válaszoló voltam.

2018. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2018. okt. 15. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!